07-06-2019 | 14:09
Цьогорічна оздоровча кампанія вже стартувала. На Чернігівщині школярам свої двері відкрили 449 таборів з денним перебуванням, наметове містечко, обласна літня школа для обдарованих та талановитих дітей, три позаміські дитячі заклади оздоровлення і відпочинку («Дивосвіт» та «Юний турист» у Чернігівському районі, «Веселка» у Прилуцькому).
На жаль, мережа позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку працюватиме не на повну: із 27 наявних не функціонуватимуть 8 закладів приватної форми власності та 3 комунальної.
Чому склалася така ситуація та як завадити подальшому скороченню мережі, обговорили представники органів влади та керівники непрацюючих закладів сьогодні на тематичній нараді в облдержадміністрації, яку провела заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.
Причини того, що заклади не відкрилися, учасники наради називали різні: недостатність фінансування, відсутність технічної документації, підготовка до реконструкції, земельні питання, процедура переходу у комунальну власність, програш у тендерах через конкурування з дрібними профільними закладами тощо. Крім того, варто подбати про пожежну безпеку, що передбачає значні фінансові витрати.
— Ми маємо зробити все від нас залежне для відновлення функціонування всіх дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, зберегти їх матеріальну базу. Розумію, що швидко це не вирішити. Проаналізувавши, потрібно стратегічно підійти до справи, щоб наступного року діти області мали можливість оздоровитися та змістовно відпочити недалеко від дому, — підсумувала Наталія Романова і наголосила: всі дитячі заклади оздоровлення і відпочинку мають використовуватися за призначенням, не змінюючи визначений профіль діяльності.
Читати також: В області планують оздоровчу кампанію – 2019
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації