21-01-2019 | 16:49
Незабаром розпочнеться реєстрація на проходження цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання: з 5 лютого по 25 березня. У цей же період можна внести зміни до реєстраційних даних. Втім, випускники закладів загальної середньої освіти, яким результати ЗНО з трьох предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації, мають зареєструватися до 18 березня. Додаткового тижня для перереєстрації документів, як це було раніше, не буде. На цьому наголосила під час чергового прес-брифінгу директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.
Саме тестування стартує 21 травня (з математики), завершиться — 13 червня (з хімії). Додаткова сесія ЗНО — з 26 червня по 12 липня.
Детальніше у прямій мові Світлани Сакаєвої:
— Як і минулого року, кожний зареєстрований учасник має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів. Їх перелік не змінився: українська мова і література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, англійська, іспанська, німецька та французька мови, — зазначила Світлана Сакаєва і нагадала, що всі охочі можуть випробувати свої сили, склавши пробне ЗНО. Воно відбудеться 16-23 березня. Для цього слід встигнути зареєструватися до 31 січня.
Для учнів, студентів та слухачів коледжів і технікумів знову запроваджуються зміни: якщо минулого року для отримання атестату у форматі ЗНО вони здавали лише українську мову та літературу, то цьогоріч мають скласти ще один предмет на вибір — математику або історію України. Вже у 2020 році обов’язковими будуть три предмети.
За словами проректора з науково-методичної роботи обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського Ірини Лисенко, цьогоріч на Чернігівщині в ЗНО візьмуть участь близько 9 тисяч осіб, з них 5,3 тисячі — учні закладів загальної середньої освіти. В області планується створити шість округів тестування (у Чернігові, Ніжині, Прилуках, Корюківці, Мені та Бахмачі). При цьому з Новгород-Сіверського району учасники ЗНО зможуть пройти тестування у Шостці Сумської області.
Не оминули увагою учасники прес-брифінгу і вступну кампанію. До речі, особи, які вступають до закладів вищої освіти тільки на основі сертифікатів ЗНО, відповідні документи можуть подати з 10 по 22 липня.
Для вступу абітурієнти зможуть подавати сертифікати ЗНО за 2017, 2018 та 2019 роки, крім іноземної мови. У зв’язку із введенням минулого року аудіювання, дійсними будуть сертифікати 2018 та 2019 років.
Майбутнім вступникам, зокрема цьогорічним тестувальникам, порадили насамперед визначитися із предметами та активно готуватися до успішного складання ЗНО. Як показує практика, успішним воно буде, якщо додатково займатися з репетитором та відвідувати підготовчі курси, підкреслив проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Анатолій Тимошенко. Він порадив детально ознайомитися із правилами вступу до конкретного вишу, а також не забувати про додаткові бали та галузеві коефіцієнти.
Серед новацій — впровадження мінімального рівня балів при вступі. Наприклад, щоб навчатися на спеціальностях «Фармація, промислова фармація», «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини», конкурсний бал не може бути нижчим 130-ти.
Детальніше у прямій мові Світлани Сакаєвої:
Ще одне цьогорічне нововведення, але вже для педагогічних працівників, — добровільна сертифікація шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи вчителів. Це пілотний проект. Всього по Україні її мають пройти тисяча осіб. Для Чернігівщини визначена квота у 25 осіб. За словами Світлани Сакаєвої, на сертифікацію з області вже зареєструвалися 20 осіб. Подати заявку можна з 15 січня по 1 лютого. Як мотивація — надбавка 20% до зарплати.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації