29-08-2018 | 16:56
Навчання не за правилами, ігри на уроках, відпочинок під час занять: про таке відвідування школи можна тільки мріяти. Цьогоріч мрія стане реальністю для понад 10 тисяч першокласників області: в Україні з 1 вересня стартує Нова українська школа.
Реформа початкової ланки — чи не найобговорюваніше наразі питання серед освітян, адже забезпечити належні умови профільні заклади мають до початку навчального року.
Про перші кроки створення НУШ на Чернігівщині говорили як на обласній серпневій конференції, так і на районних.
Читати також: Як зробити школу на Чернігівщині відкритою, цікавою та сучасною?
Запуск освітньої реформи: погляд з Корюківщини
Сьогодні ж про провадження освітньої реформи мова йшла на конференції педагогічних працівників Бобровицького району та Бобровицької ОТГ. Участь у заході взяв заступник голови ОДА Сергій Сергієнко.
Варто зазначити, що у Бобровицькій ОТГ функціонуватиме 19 закладів загальної середньої освіти та 17 дошкільної, у районі — по одному закладу. До перших класів загалом підуть 382 школярі (відповідно 330 та 52).
На кабінети початкової школи Бобровицької ОТГ передбачено понад 1,4 мільйона гривень державної субвенції, району — 37,7 тисячі гривень.
За словами Сергія Сергієнка, освітня реформа значно підтримується як на обласному рівні (виділено понад 166,4 мільйона гривень), так і за рахунок місцевих бюджетів (залучено близько 36,7 мільйона гривень). У тому числі, Бобровицька ОТГ на ці цілі спрямувала понад мільйон гривень, район — більше 150 тисяч.
— Надзвичайно важливо, щоб завдяки спільним зусиллям педагогів, учнів, батьків, за підтримки громад старт Нової української школи в навчальних закладах області був успішним і став основою для подальшого реформування галузі освіти. Для цього є і професійні кадри,і методична база, і фінансові ресурси, — зауважив заступник голови ОДА Сергій Сергієнко.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації