05-04-2018 | 17:22
Про підсумки попереднього етапу реформи децентралізації і пріоритети політики регіонального розвитку Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розповів під час розширеної урядової наради «Децентралізація та регіональний розвиток».
Середньострокове планування
Середньострокове планування – як на рівні центрального бюджету, так і на місцевому рівні – має стати новим пріоритетом і основою нового етапу реформи децентралізації в Україні. Глава Уряду нагадав, що реформа децентралізації стартувала у квітні 2014 року. Він переконаний, що якби Донецьк, Луганськ та Крим мали сьогоднішні можливості децентралізації, то вони б розквітали, мали ресурси для того, аби дати нову якість життя громадян, і ситуація в країні була б іншою.
– Сьогодні ми маємо підбити підсумки і накреслити завдання на новий період. І тут питання середньострокового планування має стати пріоритетом – і в бюджетній політиці, і в політиці регіонального розвитку, – зазначив Володимир Гройсман.
Розвиток економіки і примноження доходів громад
Глава Уряду підкреслив, що доходи місцевих бюджетів зросли на понад 100 мільярдів гривень завдяки децентралізації. Окрім того, держава, в якості підтримки регіонів, направляє на місця за різними програмами понад 30 мільярдів гривень. Оскільки ключовим завданням є розвиток економіки, то потрібно говорити про те, як примножити ці доходи.
– Із 100 мільярдів гривень треба зробити 200 мільярдів і направити цей ресурс на створення нових робочих місць, підвищення стандартів життя громадян. І тут важливе значення мають і зарплата, і пенсія, в яку прийшли поліклініку і в яку школу чи садок пішли наші діти. Це наше завдання, – сказав Прем’єр-міністр.
Нові стандарти і підвищення якості життя
Володимир Гройсман наголосив, що нові стандарти – це оновлення системи освіти, охорони здоров’я, інфраструктури, подолання інфраструктурного та цифрового розриву в Україні:
– Настав час визначення конкретних пріоритетів та підвищення якості життя громадян. Дуже легко вийти і сказати, що та чи та реформа погані. Дуже важко взяти на себе відповідальність і проводити зміни.
Нова стратегія розвитку держави
Прем’єр-міністр підкреслив, що сьогодні на часі формування стратегії розвитку держави, і основні напрями роботи Уряд задає. Він акцентував на розвитку економіки, інвестуванні в освіту, медицину, в можливості молоді та дітей.
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України