back

Про легку промисловість та реформування країни — під час візиту Володимира Гройсмана до Чернігівщини

08-06-2017 | 17:20

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман свій робочий візит до Чернігівської області сьогодні, 8 червня, розпочав із відвідин одного з найбільших підприємств текстильної промисловості України — приватного акціонерного товариства «Камвольно-суконна компанія “Чексіл”».

Глава Уряду спільно з Першим віце-прем'єр-міністром – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівом, Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою, головою Чернігівської облдержадміністрації Валерієм Кулічем, головою обласної ради Ігорем Вдовенком, Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком та Президентом-головою правління Української асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» Тетяною Ізовіт оглянули потужності підприємства. Тут Володимир Гройсман також поспілкувався з представниками всеукраїнських та місцевих засобів масової інформації.

Серед обговорюваних питань — стан легкої промисловості. Очільник Уряду зауважив, що галузь потребує значної технічної модернізації, а також зміни системи підготовки кадрів. Необхідна й допомога в освоєнні внутрішнього та зовнішніх ринків. Адже ця сфера має значний потенціал росту і в найближчій перспективі здатна формувати до 2% національної економіки.

— На сьогодні українські «легковики» постачають продукт не тільки на внутрішній ринок, а й за кордон. При цьому це галузь з високою часткою доданої вартості у виробництві, — акцентував Володимир Гройсман і додав: — Внутрішній ринок — це більше 100 мільярдів гривень. Колосальний потенціал. А що стосується технічної модернізації — то треба створити умови, аби підприємства могли завозити сучасне обладнання.

 

 

Цікавила журналістів і земельна реформа, яка наразі проходить широке обговорення серед експертів, урядовців та народних депутатів. За словами Прем’єр-міністра, її мета — відродження фермерства та стимулювання розвитку сільських територій:

— Уряд категорично проти продажу землі іноземцям та великим холдингам. Хотів би підкреслити, що реформа буде здійснена спільно з аграріями, з фермерами в інтересах громадян та фермерських господарств. Ми не зробимо жодного кроку, який призвів би до негативних наслідків. Будемо дискутувати доти, доки не знайдемо рішення, яке дасть можливість відродити на селі фермерський рух і зробити малий та середній бізнес на селі реальністю.

Також Глава Уряду підкреслив:

Треба думати про те, що село — це люди, умови їх життя, що це весь наш агрокомплекс, який потрібно розвивати. Держава зробила ряд кроків у цьому напрямку, і наразі треба перевірити, наскільки адресно прийшла ця допомога.

Ще одна реформа, не менш обговорювана серед громадськості, — пенсійна. Вона передбачає збереження пенсійного віку, збільшення виплат в залежності від стажу, скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів та подолання дефіциту бюджету Пенсійного фонду.

Володимир Гройсман:

— Запропонований Урядом крок — правильний. Він дає відповідь на декілька питань. Перше — збільшення виплат з першого жовтня для дев’яти мільйонів пенсіонерів. Друге — справедливість. Бо зараз немає значення — працював або ні — отримуєш мінімальну виплату. В такій ситуації понад 80% пенсіонерів. Український парламент має схвалити реформу. І я несу повну відповідальність за її успішність.

 

 

Настав час змінювати Україну. Ці зміни відбуваються тоді, коли ми приймаємо рішення і несем за них відповідальність. Іншого шляху немає. Закликаю всіх об’єднатися на цьому шляху, — підсумував Прем’єр-міністр наприкінці розмови із журналістами.

Довідково. Чернігівський камвольно-суконний комбінат працює з 1963 року. У 1997 році підприємство включене в перелік підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України.

На сьогодні основні напрямки господарської діяльності: виготовлення чистововняних та напіввовняних тканин. Чисельність працюючих — близько 600 осіб. У структурі підприємства 3 виробничих та 16 структурних підрозділів.

Камвольно-суконна компанія «Чексіл» представляє свою продукцію як на вітчизняному ринку України, так і на текстильних ринках більш ніж 25 країн Європи, Азії, Америки. Річна реалізація готової продукції на вітчизняний ринок складає більше 49 мільйонів гривень, експорт — понад 75 мільйонів гривень. Серед країн-експортерів: США, Канада, Франція, Італія, Швеція, Німеччина, Голландія, Англія, Іспанія, Туреччина, Сирія, Росія, Естонія, країни СНД, Мексика, Китай, Румунія.

З метою підвищення конкурентоспроможності продукції керівництвом компанії розроблено стратегію комплексного технічного переозброєння та впровадження на цій основі нових технологій. За останні роки парк обладнання оновлений на 70%. Введено в експлуатацію понад 200 одиниць нового обладнання італійського та німецького виробництва.

 

Пряма мова директора ПрАТ «Камвольно-суконна компанія “Чексіл”» Василя Шитікова:

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації