back

Сучасне сільськогосподарське виробництво неможливе без застосування новітніх технологій

10-04-2012 | 17:32

Такого висновку дійшли учасники „круглого столу” з питань впровадження в сільськогосподарських підприємствах області екологічно чистих технологій виробництва продукції, який відбувся 10 квітня в Чернігові за участю заступника голови облдержадміністрації Олександра Шанойла.

Відкриваючи засідання, Олександр Шанойло наголосив на тому, що тема впровадження новітніх, екологічно чистих технологій в агропромислове виробництво є дуже актуальною, особливо зараз на старті весняно-посівної кампанії, коли існує можливість активного застосовування кращих наукових досягнень на практиці.

Провідні спеціалісти України, серед яких професор Національного університету біоресурсів і природокористування, доктор технічних наук Володимир Каплуненко, професор Національного університету біоресурсів та природокористування, доктор ветеринарних наук Валентин Карповський та завідуюча відділом Інституту біоорганічної хімії Національної академії аграрних наук України, кандидат хімічних наук Ольга Давидова, детально ознайомили присутніх з особливостями застосування наноматеріалів та нанотехнологій у агропромисловому виробництві. Про особливості виробництва м’яса для його довготривалого зберігання з застосуванням нанотехнологій поінформував генеральний директор Українського державного науково-дослідного інституту «Ресурс», доктор технічних наук Володимир Линник.

За словами Володимира Каплуненка, в Україні вже є значні досягнення в застосуванні нанотехнологій.

«Наша держава посідає перші місця в світі по застосуванням нанотехнологій у рослинництві та входить у п’ятірку лідерів із застосування цих технологій у тваринництві. В Україні діє потужна школа науковців, які займаються вивченням цього питання», - наголосив він.

Не стоїть осторонь цих процесів і Чернігівщина, так у 2008 році на базі Борзнянського району стартував пілотний проект з використання мікродобрив нового покоління для підвищення продуктивності і екологічності рослин. Як засвідчив аналіз результатів реалізації проекту, врожайність зернових культур підвищилася на 40%. Препарат, який тестувався, вже зареєстрований і постачається в низку країн світу. «Ми задоволені співпрацею із сільгоспвиробниками Чернігівщини і хотіли б її продовжувати», - підкреслив Володимир Каплуненко.

Підсумовуючи засідання, Олександр Шанойло наголосив на тому, що основним завданням аграріїв є не лише підвищення продуктивності та нарощування виробництва, а й, перш за все, перетворення агропромислового комплексу області на високоефективний, конкурентоспроможний сектор економіки, здатний швидко інтегруватися у світовий аграрний ринок.

Учасники засідання погодилися з тим, що без дотримання науково обґрунтованих підходів, впровадження новітніх технологій ефективно вести сучасне сільськогосподарське виробництво практично неможливо.