back

Якісна містобудівна документації — обов’язковий критерій стратегії розвитку ОТГ

22-12-2016 | 15:28

Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачає розробку схем планування області, районів, генеральних планів міст, сіл, селищ, але залишає неврегульованим питання розроблення "Схем планування об’єднання територіальних громад". Існуюча нормативно-правова база не дає можливості виконати проекти цього рівня.

Новостворені об’єднані громади є такими собі міні-районами, до яких входять декілька населених пунктів зі своїми особливостями інфраструктури. Однак мережу соціальних закладів з часом доведеться підлаштовувати під новий адміністративно-територіальний устрій.

Сьогодні архітектори області та керівники об’єднаних територіальних громад Чернігівщини, аби детальніше розібратися у практичному застосуванні рекомендацій держави, зібралися в облдержадміністрації на семінар з питань розробки містобудівної документації ОТГ та врегулювання законодавчої і нормативної бази.

В обговорені також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко, начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Олександр Дмитрюк, директор інституту ДП «УКРНДПІ ЦИВІЛЬБУД», віце-президент Національної спілки архітекторів України Олександр Чижевський, заступник директора інституту ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» з питань регіонального планування Тетяна Криштоп.

— Розробка схем планування об’єднаних громад є необхідною складовою стратегії їх вдосконалення. Однак, робота ускладнюється багатьма чинниками. Основні з них — неврегульоване законодавство та фінансування.

Головне в цьому процесі — зберегти наявну інфраструктуру та забезпечити належні умови для її подальшого розвитку, — зазначив Сергій Сергієнко.

Учасники обговорення вважають за доцільне передбачити у державній субвенції на розвиток інфраструктури громад пункт витрат саме на виготовлення містобудівної документації.

Відкритим також залишаються питання ціноутворення та уповноважених виконавців відповідних послуг.

Говорили під час наради і про підходи до формування схем планування в інших країнах, що згодом можуть стати в нагоді і Україні.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації