back

Володимир Хоменко: «Турбота про соціальний захист громадян – першочергове завдання виконавчої влади»

16-03-2012 | 14:08

16 березня в рамках телепрограми «Студія «Діалог» голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко дав інтерв’ю представникам обласних та всеукраїнських засобів масової інформації.

Під час спілкування керівника області з журналістами мова йшла про реалізацію на місцевому рівні нових соціальних ініціатив, запропонованих Президентом України Віктором Януковичем на засіданні Кабінету Міністрів України 7 березня 2012 року, які спрямовані на поліпшення добробуту і якості життя громадян.

Основні стратегічні напрямки нових соціальних ініціатив передбачають, перш за все, виправлення механізму перерозподілу доходів, подолання глибокого майнового розриву, сприяння розвитку середнього класу, створення ефективної системи соціального захисту населення від соціальних ризиків.

Президентом було анонсовано чотири основні напрямки соціальних реформ.

Перш за все, заявив Глава держави, треба відновити довіру суспільства до державної політики, спрямованої на покращення життя громадян.

Другим напрямком соціальних реформ, ініційованих Президентом України є комплексне перетворення підходів до оплати праці, податків та соціального страхування.

Третім напрямком реформ є глибока модернізація сфери соціального обслуговування.

Четвертим важливим напрямком соціальних реформ, наголосив Віктор Янукович є сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць для громадян.

За словами голови облдержадміністрації, головним напрямком роботи по відновленню довіри суспільства до державної соціальної політики повинно стати забезпечення робочими місцями працездатного населення та покращення становища, насамперед, тих категорій населення, які через ті або інші обставини опинилися в складнішій ситуації, ніж інші.

Це, зокрема, стосується перерахунку пенсій громадянам, які вийшли на пенсію до 2008 року, та допомоги тим, хто отримав травми на виробництві.

Нині на обліку в органах Пенсійного фонду України в нашій області перебуває понад 377 тис. одержувачів пенсій, середній розмір пенсійної виплати складає 1143,34 грн.

Протягом травня-грудня 2012 р. пенсіонери у середньому додатково отримають щомісяця 103,6 гривень. За розрахунками, в нашій області цей захід торкнеться 283 тис. пенсіонерів.

З 1 травня 2012 року буде підвищено до 42% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб доплати до пенсій для членів сімей померлих інвалідів війни. Кожен додатково отримає в середньому 119,1 грн. З травня цього року також зростуть із 30 до 50% пенсійні виплати для 51,7 тис.учасників війни.

Починаючи з 1 липня буде поетапно переглянуто розмір пенсій військовослужбовців.

Керівник області наголосив на тому, що один з найважливіших принципів, закладений у соціальні ініціативи Президента – це адресність допомоги, тобто перехід від безсистемних виплат до саме адресної допомоги та соціальних послуг, які відповідають потребам конкретної людини та конкретної сім’ї. В області пільгами користується понад 384 тис. осіб, а це більше ніж третина населення області. Підвищення виплат здійснюватиметься переважно для тих категорій населення, які потребують першочергової підтримки – пенсіонерів, інвалідів дитинства, праці та війни, сімей з дітьми.

Під час інтерв’ю голова облдержадміністрації також дав відповідь на низку актуальних питань соціально-економічного розвитку Чернігівщини. Зокрема, стосовно того, як позначиться отримане за результатами комплексної оцінки Кабінету Міністрів України 10 місце діяльності народногосподарського комплексу Чернігівщини у 2011 році на подальшому розвитку регіону.

«Входження Чернігівщини до десятки кращих областей України – наша спільна заслуга, але подальші кроки вперед залежать, перш за все, від рівня виробництва, заробітних плат, соціальної складової», - зауважив Володимир Хоменко.

Президентом України поставлено завдання створювати умови для активної частини населення, щоб кожен працюючий мав достойну роботу і достойну заробітну плату. Середня заробітна плата в області у минулому році становила 1974 грн (в Україні – 2633 грн), що на 15,4 % більше, ніж у попередньому році.

Тому одним із основних завдань становлення системи оплати праці на підприємствах області має стати здійснення організаційно-економічних заходів, спрямованих на забезпечення зростання номінальної заробітної плати не менше 16% за рік відповідно до домовленостей соціальних партнерів. З цією метою необхідно розвивати конструктивний соціальний діалог. Зокрема, на обласному рівні – між владою, роботодавцями і профспілками, на рівні підприємств – між роботодавцями та працівниками.

Наразі ведеться серйозна робота з детінізації зарплат громадян.

Озвучив керівник області також позицію стосовно глибокої модернізації сфери соціального обслуговування.

За його словами, перебудова надання соціальної допомоги починається з вдосконалення роботи всіх причетних служб, комплексного підходу до надання адресної допомоги тим, хто її потребує; створення умов для та попередження так званого «штучного сирітства», коли діти потрапляють в інтернати при живих батьках, охоплення дітей-сиріт сімейними формами виховання тощо.

Відповідаючи на запитання щодо шляхів вирішення проблеми безробіття, голова облдержадміністрації зауважив: враховуючи те, що значна кількість населення області проживає у сільській місцевості, пріоритетними напрямками роботи влади визначено створення робочих місць та комплексне покращення життя на селі.

Це і облаштування сільських шкіл, надання якісної медичної допомоги, облаштування доріг, умови для молодих спеціалістів на селі тощо.

Торік в області за рахунок різних джерел фінансування було створено 20,8 тис. нових робочих місць, що на 15,3 % більше, ніж у 2010 році.З них кожне сьоме робоче місце – у сільській місцевості. Це дало можливість впровадити гнучку систему робочих місць відповідно до пріоритетів розвитку агропромислової інтеграції та розширити діапазон неаграрних видів трудової діяльності сільського населення, що й надалі має розвиватись.

За два місяці 2012 року в області введено 3,9 тис. нових робочих місць – чверть від річного завдання нашої області.

Основою створення нових робочих місць та базою для наповнення місцевих бюджетів керівник області назвав поглиблення сільськогосподарського виробництва, розвиток не тільки рослинництва, а й тваринництва та переробку продукції (в тому числі лісової).

Передача «Студія «Діалог» транслюватиметься в ефірі обласного телебачення 19 березня о 20.05.

Прес-служба облдержадміністрації