back

Мешканці, забудовник, енергетики і влада шукали компроміс у Чернігівській ОДА

11-07-2016 | 19:17

Чернігівська облдержадміністрація сьогодні вкотре стала майданчиком для пошуку шляху розв’язання конфлікту між енергопостачальною компанією, забудовниками і власниками квартир у нещодавно зведених будинках №10 і 27 на вулиці В’ячеслава Чорновола (колишня Войкова).

Суть проблеми полягає в тому, що споруди з самого моменту побудови не мають стабільного електропостачання. Постачальник енергії стверджує, що не може прийняти в експлуатацію електричну інфраструктуру будівель через її невідповідність нормам. Забудовник, який є балансоутримувачем, зокрема, трансофрматорної підстанції, запевняє, що ним виконані всі необхідні умови. А власники проблемного житла понад усе прагнуть якнайшвидше отримати стабільні та якісні послуги з енергопостачання. Внаслідок неспроможності сторін домовитися, обидві багатоповерхівки вже понад рік або час від часу живляться за тимчасовими схемами, або взагалі відімкнені від мережі.

Посередником у переговорах сторін цього конфлікту, який зачіпає інтереси понад двох сотень родин, виступив голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч. До сьогоднішньої, далеко не першої зустрічі, крім інших, долучилися також Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, представники НКРЕКП та прокурор області Віктор Носенко.

Наслідком понад двогодинної зустрічі стала домовленість між фірмою-забудовником та енергетиками про укладення тимчасового (до 1 листопада мінімум) договору на постачання електроенергії. Протягом цього часу передбачається розв’язання як технічного, так і юридичного аспектів проблеми. Одним із запропонованих варіантів виходу є передача електричної інфраструктури будівель сторонньому інвестору для підвищення її потужності до рівня, що відповідає нормативам, для забезпечення потреб мешканців цих двох будинків та можливих майбутніх новобудов.

У ході зборів на адресу бенефіціара підприємств, які здійснювали спорудження будинків №10 та 27, пролунали закиди у ймовірних шахрайських діях. Їхню перевірку здійснюватиме прокуратура.

Крім того, поки у приміщенні ОДА за круглим столом сторони шукали компромісне рішення, під її стінами відбувався пікет із гаслами, що у перекладі на державну мову звучать: «Геть драконівські тарифи», «Прокурор – на службу закону…» тощо.


Прес-служба облдержадміністрації