back

Область жнивує і розраховує на результати не менші минулорічних

11-07-2016 | 15:06

—Не зважаючи на посушливу осінь, урожай озимини доволі хороший, врятувала сприятлива зима. 5 липня в області розпочалися жнива. Станом на 8 липня обмолочено перші 960 гектарів ранніх зернових культур, намолочено 5,05 тисяч тонн. При цьому збір розпочали тільки 5 районів, до кінця тижня жнивуватиме вся область, — повідомив сьогодні під час брифінгу директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Хоботня.

Він зазначив, що за попередніми даними, ранніх зернових планується зібрати більше мільйона тонн. Загальний врожай очікується не менший за минулорічний - 3,5 мільйони тонн.

Техніки та палива для жнив достатньо.

Особливістю цьогорічної посівної стало розширення посівних площ під технічними (олійними) культурами майже на 40 тисяч гектарів. Це зумовлено економічною вигодою таких культур. Варто зазначити, що окрім соняшника, Чернігівщина повертається до популярної раніше культури — льону.

Для стабілізації ситуації на ринку щодо гречки, область збільшила площі посіву цієї культури. Врожаю має бути достатньо для задоволення потреб сіверян. Однак зниження цін варто очікувати після збору.

Як резюмував Сергій Хоботня, гречка — доволі примхлива культура, тому аграрії не дуже охоче її вирощують.

Стратегічним напрямком розвитку АПК регіону – є тваринництво. Так, по всіх категоріях господарств станом на 1 червня намітилася позитивна тенденція розвитку: зростає поголів’я ВРХ, свиней та птиці.

Не обходиться в сфері АПК області і без іноземних інвестицій. Так, за І квартал 2016 року в сільське, лісове та рибне господарство залучено близько 293 мільйонів гривень, що в 1,8 разів більше минулорічного.

Значну увагу обласна влада приділяє і розвитку сільських територій. Зокрема в регіоні діють програми передачі нетелей багатодітним сім'ям; підтримки особистих селянських господарств, де утримується 4 і більше корів; фінансової підтримки органічного виробництва, а також підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Чернігівської області на 2016-2020 роки.

При цьому, державною програмою фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів області передбачені видатки в сумі близько 14 мільйонів гривень. Станом на 7 липня 13 суб’єктів господарювання включені до реєстру позичальників, які мають право на отримання компенсації в 2016 році. Заявки продовжують надходити.

— Наразі Чернігівщина восьма за динамікою обсягів сільгосппродукції і дев’ята — за цим показником на особу, — говорить Сергій Хоботня. — Аграрна сфера є дуже прибутковою, тому на цій арені з’являється все більше гравців. В області обробляються навіть заліснені ділянки. Вагомим аргументом є і те, що значно зростають заробітні плати у цій галузі.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації