back

Ще раз про Остер: ситуація контрольована

08-07-2016 | 19:39

Представники екологічних установ області сьогодні зібралися на брифінгу в облдержадміністрації, аби надати вичерпну інформацію щодо ситуації навколо річки Остер.

Така необхідність виникла через суспільний резонанс події та поширення домислів.

Як зазначила в. о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Тетяна Небрат, сторонні запахи та мор риби виникли 22 червня; через погодні умови така ситуація спостерігалася до 4 липня, втім наразі лабораторні та зовнішні показники покращилися.

- За результатами проведених 7 липня гідрохімічних аналізів проб води вміст розчиненого кисню по річці Остер біля села Гламазди підвищився, по створу річки Остер в межах смт Козелець — залишається низьким, у створі перед впадінням річки Остер до річки Десна — близький до норми. Спостереження та кризовий моніторинг тривають, — зазначив начальник Держекоінспекції у Чернігівській області Леонід Бурковський.

На запитання представників ЗМІ, він повідомив, що Держекоінспекція у Чернігівській області провела обстеження 150 кілометрів річки Остер. На її руслі в Носівському, Ніжинському та Козелецькому районах несанкціонованих скидів забруднюючих речовин до водного об'єкту не виявлено. Загрози для річки Десна немає.

- За час проведення відповідних робіт обстежено 12,5 кілометрів берегової лінії та утилізовано близько 128 кілограмів мертвої риби. Роботи біля села Кошани продовжуються, – повідомив голова Козелецької райдержадміністрації Володимир Швед.

Читати також: Остер не несе загрозу Десні

Втім, попри висновки екологів, голови прилеглих сіл та зокрема Козелецький селищний голова Валентин Бригинець стурбовані станом річки на сьогодні.

Аби переконатися у стабільності і покращені ситуації цього ж дня Леонід Сахневич разом з представниками Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Держекоінспекції в області, Держводгоспу України та Дніпровським басейновим управління водних ресурсів оглянули названі місця.

Варто зауважити, що столичні служби погодилися із висновками колег з Чернігівщини.

— Наразі біля селища Козелець у річці мору риби не спостерігається, втім відчувається специфічний запах, викликаний органічними речовинами. Біля села Данівка і такі ознаки відсутні, — резюмував Леонід Сахневич. — Біля села Кошани ситуація складніша. Мор риби тут найбільший. Зараз необхідно прибрати її рештки. До цього залучаються Управління ДСНС, розуміючи ситуацію, допомагають і місцеві жителі.

Облдержадміністрація і надалі стежитиме за перебігом подій та інформуватиме про результати.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації