back

Президент України та Генсек НАТО відкрили навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій: Це можливість попрацювати разом

22-09-2015 | 08:12

Президент Петро Порошенко та Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Львівській області урочисто відкрили навчання Україна-НАТО з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій «Україна–2015».

Звертаючись до учасників навчань, Президент назвав цей день унікальним днем в історії відносин України з НАТО, адже це – перший візит нового Генерального секретаря НАТО в Україну та перші подібні навчання, які Україна проводить з НАТО. «Це є ще одним свідченням посилення нашого особливого партнерства з організацією Північно-Атлантичного договору», – наголосив Президент.

За словами Глави держави, навчання сприятимуть підвищенню готовності українських рятувальних служб своєчасно прийти на допомогу людям, відвернути загрозу та ліквідувати надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру. Президент назвав вражаючими масштаби навчань: до них залучено 1100 рятувальників із 34 країн світу.

Звертаючись до Генерального секретаря НАТО, Президент наголосив: «Ми високо цінуємо велику практичну користь цих навчань для підвищення рівня підготовки наших рятувальних служб, що особливо важливо в умовах російської агресії проти України».

Глава держави назвав участь у навчаннях представників 34 країн Європи, Америки, Азії проявом солідарності з Українським народом в один із найскладніших періодів у його новітній історії. «Ми вдячні нашим партнерам в НАТО за можливість провести ці міжнародні навчання в Україні та їх підготовку», – заявив Петро Порошенко. Окремо Глава держави подякував за професійну, технічну, гуманітарну підтримку, що надають держави НАТО Україні.

У свою чергу, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив: «НАТО існує, щоб забезпечити безпеку людей, і це включає в себе ліквідацію наслідків катастроф». НАТО проводить такі навчання вже 15 років.

Єнс Столтенберг зазначив, що кожного року представники країн альянсу збираються разом не для того, щоб навчатись воювати, але – щоб відпрацювати взаємодію перед лицем катастроф, навички з рятування людських життів.

Генеральний секретар НАТО відзначив, що Україна знає про катастрофи з свого власного досвіду – природні та техногенні. «За будь-яких обставин, незалежно від причини, Україна та її партнери мають бути готовими і здатними відреагувати якомога ефективніше», – наголосив він.

Єнс Столтенберг підкреслив: «Це – не військові навчання. Це можливість для тих, хто має реагувати першим, з країн альянсу і країн-партнерів, попрацювати разом – виконуючи пошуково-рятувальні роботи, відпрацьовуючи взаємодію фахівців хімічного, біологічного і радіологічного захисту, а також для представників поліції, медичних і пожежних служб». ....

Єнс Столтенберг подякував Президенту України та українцям за те, що країна приймає ці навчання. «Приймаючи ці навчання, ви демонструєте, що Україна хоче зробити свій внесок у безпеку народів Європи та всього євроатлантичного регіону», – зазначив він.

Генсек НАТО наголосив: «Ці навчання можуть реально і суттєво змінити наші підходи до реагування на реальні надзвичайні ситуації в Україні чи в будь-якій іншій країні-члені чи партнері НАТО». За його словами, до цих навчань приєднались спостерігачі з ООН та ЄС, а також з Японії та Йорданії.

Єнс Столтенберг зазначив, що досвід попередніх навчань дав змогу врятувати життя людей у всьому світі, зокрема після буревію «Катрін» і землетрусу в Пакистані в 2005 році, повені в Боснії та Герцеговині в 2014 році. «Уроки цього тижня також допоможуть рятувати життя людей в майбутньому», – заявив Генсек НАТО.

Президент України спільно з Генсеком НАТО оглянув навчання команд рятувальників та медиків, в тому числі була продемонстрована робота сучасних аварійно-рятувальних служб з різних країн, пересувного мобільного госпіталю з можливостями телемедицини. Також були продемонстровані аварійно-рятувальні автомобілі з різних країн та сучасна хіміко-радіологічна лабораторія.

Під час навчань тематика рятувальних операцій включатиме широкий комплекс заходів: розвідку зони надзвичайної ситуації, проведення різних видів складних рятувальних робіт, повний обсяг медичної допомоги від евакуації до надання спеціалізованої допомоги. Також буде відпрацьовано ліквідацію аварій на хімічно небезпечних об’єктах, гасіння складних пожеж.

Під час навчань особливу увагу буде приділено заходам щодо інформування населення про ситуацію, що склалася, і заходи, які вживаються для її нормалізації. При цьому ці завдання реалізовуватимуться об’єднаними міжнародними командами працівників засобів масової інформації. Вперше значна частина рятувальних операцій буде проводитися в нічний час.


Прес-служба Президента України