back

Вібдувся виїзний день сільського бібліотекаря

19-08-2015 | 08:16

«Я пропоную свій досвід» під такою назвою нещодавно відбувся круглий стіл бібліотекарів сільських та селищних бібліотек Чернігівщини на території історико-меморіального музею-заповідника «Ганнина Пустинь», що на Борзнянщині.

Бібліотекарі обмінювались досвідом роботи з колегами, різноманітністю послуг та креативним підходом залучення користувачів до бібліотек.

Більше тридцяти бібліотекарів майже зі всієї області завітали до колег Борзнянської ЦБС.

Зустрічали бібліотекарів Чернігівщини заступник голови Борзнянської райдержадміністрації Віктор Бондаренко, начальник відділу культури Роман Кизюн, голова сільської ради с. Оленівка Володимир Кривець.

Під час поїздки учасники відвідали Оленівську сільську бібліотеку-філію, яка стала переможцем конкурсу від Чернігівського обласного відділення УБА «Краща робота бібліотеки по відзначення 200-річчя Т.Г.Шевченка», побували в історико-меморіальному музеї-заповідника «Ганнина Пустинь» та обговорили спільні проблеми бібліотек у час реформ за круглим столом.

Виїзний захід для сільських бібліотекарів відбувався за ініціативи Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації у партнерстві з Чернігівською ОУНБ ім. В.Г.Короленка та Борзнянською ЦБС.

Голова Чернігівського обласного відділення, директор Чернігівської ОУНБ ім. В.Г.Короленка Інна Аліференко привітала всіх учасників, членів Чернігівського обласного відділення УБА з відкриттям першого щорічного заходу «Сільський бібліотекар» і наголосила на цінність бібліотек, яка була викладена у Маніфесті Української бібліотечної асоціації «Бібілотека в умовах кризи».

Під час круглого столу «Я пропоную свій досвід», модератором якого була завідуюча науково-методичного відділу Олена Сльозка, бібліотекарі розповідали про особливості роботи своїх бібліотек, так званих місцевих родзинок успіху, ділились досвідом як залучити молодь до бібліотеки через цікаві майстер-класи, молодіжні тусовки в бібліотеці, тематичні кіноперегляди, залучення дітей до бібліотеки через голосні читання разом з улюбленими іграшками на читальному диванчику, як створити загін сільських волонтерів, для дорослих читачів організувати в бібліотеці драматичний гурток, проводити для молоді бібліоквести, створити «бібліотеку сімейного читання», як залучати та популяризувати книги завдяки «велосипедній бібліотеці».


За інформацією Департаменту культури і туризму,
національностей та релігій ОДА