back

Чернігівщина стане областю з найбільшим природно-заповідним фондом в Україні

16-06-2014 | 17:07

Найближчим часом Чернігівська область може вийти на перше місце в Україні за площами, зайнятими землями природно-заповідного фонду. Про це повідомила в. о. директора Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Катерина Тканко на традиційному щотижневому брифінгу.

Такий ривок уперед станеться, якщо на сесії обласної ради 17 червня буде ухвалене розроблене Департаментом рішення про розширення мережі природно-заповідного фонду Чернігівської області, яким створюється шість нових заповідних об’єктів — заказників та пам’яток природи — загальною площею понад 900 га.

Окрім того, на розгляд обласної ради також виноситься проект програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014–2020 роки, яка, зокрема, дозволить освоїти кошти фонду охорони навколишнього природного середовища у розмірі більше 12 млн. грн. Цей фонд, у якому концентруються фінансові ресурси, отримані від екологічного податку та стягнень за шкоду, завдану довкіллю, може бути використано лише на заходи, пов’язані з охороною природного середовища. Протягом низки останніх років ці кошти не використовувалися і накопичувалися на спеціальних рахунках.

З метою раціонального використання цих грошей та їх спрямування на найбільш актуальні, соціально значущі та важливі для громадян напрями Департамент екології та природних ресурсів протягом двох років збирав пропозиції місцевих громад та районних державних адміністрацій. Серед них — будівництво мереж водовідведення, реконструкція очисних споруд, реконструкція та облаштування полігонів відходів. Більшість пропозицій, які відповідали встановленим критеріям відбору, були включені до програми.

Катерина Тканко не обійшла увагою і резонансне питання створення регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

Результатом багаторічної роботи громадськості, облдержадміністрації та обласної ради став проект відповідного рішення облради. Його ухвалення дозволить створити однойменний комунальний заклад, який буде опікуватися цією природною перлиною Чернігова і нарешті забезпечить умови для організованого відпочинку населення, збереження природних комплексів та об’єктів у природному стані та врешті-решт припинення «дерибану» лісопарку.

Очільниця Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації також підбила підсумки річної роботи цієї реформованої установи. Вона звернула увагу, що створення у травні 2013 року Департаменту на базі Управління охорони навколишнього середовища стало однією з перших ластівок децентралізації влади, адже одночасно було змінено підпорядкування цієї організації — від Міністерства екології та природних ресурсів України до обласної державної адміністрації — що значно наблизило її до місцевих проблем.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації