back

Розпочав роботу Міжрегіональний туристичний форум «Чернігівщина туристична - 2010»

07-06-2010 | 10:08

Вже четвертий рік поспіль на Чернігівщині проходить Міжрегіональний туристичний форум.

Цього року у заході беруть участь представники з України, Білорусі та Болгарії. Серед них: 13 туристичних компаній, 23 райони та 3 міста Чернігівщини, представлені на форумі й експозиції Закарпатської, Івано-Франківської, Житомирської, Херсонської, Львівської, Волинської, Полтавської, Черкаської, Харківської областей, а також – Гомельська область з Республіки Білорусь.

Туристичний форум розпочав роботу 4 червня у виставковому залі «Експоцентр» Чернігівської регіональної торгово-промислової палати. Спочатку його учасники обговорили за «круглим столом» проблеми та перспективи розвитку сільського зеленого туризму. Відбулася також і колегія Головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини, де йшлося про підсумки проведення творчих звітів районів, міст Чернігова, Прилук, Ніжина «У слові і пісні ожива безсмертна слава перемоги».

«Туризм – це сфера життя, яка втягує у свою орбіту мільйони людей, багато галузей економіки, сприяє міжнародним обмінам і суто людським контактам», – відзначив на відкритті Міжрегіонального туристичного форуму заступник голови Чернігівської обласної держадміністрації Віктор Тканко. І не випадково цей захід проходить на Чернігівщині. Адже наша область славиться давньою історією, унікальними пам’ятками, природними багатствами і значним туристично-реакраційним потенціалом. «Вигідне географічне розташування, наявність природних лікувальних ресурсів, потужний історико-культурний потенціал, наявність міжнародного транспортного коридору – все це робить Чернігівську область перспективною у галузі туризму та санаторно-курортного відпочинку в цілому», – наголосив Віктор Тканко. Він побажав учасникам та гостям форуму яскравих вражень, успіхів та плідних ділових контактів.

На двох поверхах Експоцентру розмістилися учасники Міжрегіонального форуму. Серед них: туристичний оператор «Престиж-тур»; туристична агенція «Атлантида»; готельно-туристичний комплекс «Придеснянський»; чесько-український проект «Туристичні марки - Україна»; Управління культури і туризму Львівської ОДА; Головне управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму Закарпатської ОДА; Мезинський національний природний парк; відділи культури і туризм районних держадміністрацій; Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній»; Чернігівський обласний художній музей; Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник імені Михайла Коцюбинського; Управління інвестицій і туризму Чернігівської міськради; Чернігівський обласний історичний музей імені В.В. Тарновського.

Кожен з учасників форуму демонстрував привабливість своєї туристичної компанії, району, музейної установи. Демонструвалися фільми, розповсюджувалися інформаційні буклети, відбувався обмін пропозиціями між учасниками турфоруму. З кожним роком, попри економічні негаразди, все більше туристів відвідує наш прекрасний чернігівський край. Значну увагу розвитку туризму приділяють і наші сусіди з Білорусі. Вони називають туризм «Королівським бізнесом».

Адже, наприклад, в нашій області «зелений туризм» лише нещодавно розпочав свою діяльність. Хоча, у країнах Європи попит на нього є доволі високим. Щороку близько 50 мільйонів людей відвідують національні парки в Німеччині. Але тут дбають не лише про отримання прибутку, а також і дбайливо ставляться до природи. Бо екологічний туризм і захист навколишнього середовища дуже тісно пов’язані між собою. Адже ніхто не захоче проводити відпустку на сміттєзвалищі.

Значну увагу туризму приділяють в Сполучених Штатах Америки, Франції, Китаї, Іспанії. Фахівці відзначають, що розвиток туризму в Україні може суттєво вплинути на такі сектори економіки, як транспорт, торгівля, зв’язок, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів народного споживання, і є одним із найбільш перспективних напрямків структурної перебудови економіки.

Значні перспективи в туристичному напрямку, як вже відзначалося, має і Чернігівська область. І подібні туристичні форуми мають стати щорічними. І кожного року відзначатися оригінальністю, щоб все більше учасників брали в них участь, щоб не змешувався потік туристів на Чернігівщину.

За інформацією сайту "Чернігів стародавній"