back

Стан підготовки до опалювального періоду перебуває під постійним контролем облдержадміністрації

29-05-2014 | 16:50

В Україні розпочалася підготовка до опалювального сезону 2014-2015 років. Про заходи щодо підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період говорили сьогодні на селекторній нараді, яку провів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Андрій Білоусов.

Заступник Міністра наголосив, що основним завданням є забезпечення стовідсоткової готовності об'єктів ЖКГ до 15 жовтня 2014 року.

Окрім того, Андрій Білоусов звернув увагу на забезпечення належного контролю за витратами теплової енергії. Нині відповідними приладами оснащені 98% підприємств теплокомуненерго. До початку опалювального сезону необхідно завершити встановлення таких лічильників, однак не лише на великих підприємствах, а у будинках з централізованим теплопостачанням.

Заступник Міністра також звернув увагу, що для теплопостачальних підприємств з 1 липня встановлені економічно обґрунтовані тарифи на послуги теплопостачання. Тому, за словами Андрія Білоусова, з ІІ півріччя 2014 року відшкодування різниці в тарифах з держбюджету вже не відбуватиметься. Він також підкреслив, що з метою соціального захисту населення в умовах підвищення тарифів, Кабміном прийнято постанову №83 “Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги”. Згідно з документом, крім звичного механізму виплати субсидії, будуть введені спеціальні компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг. З огляду на це, чиновник наголосив на необхідності проведення широкої інформаційної роботи серед населення.

Голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко повідомив, що підготовчі роботи на підприємствах паливно-енергетичного комплексу області проходять відповідно до затверджених графіків. Рівень оплати за електроенергію у 2014 році становить 97,8%, рівень розрахунків з ДП «Енергоринок» складає 100%. Рівень розрахунків усіма категоріями споживачів за спожитий природний газ за 4 місяці становить 88,8%.

Загальна заборгованість теплопостачальних підприємств за спожитий газ становить 374,7 мільйони гривень. Стовідсоткові розрахунки унеможливлює наявність невідшкодованої різниці в тарифах за теплову енергію – 183,5 мільйони гривень. Заборгованість бюджетних установ – 28,5 мільйонів гривень, заборгованість населення та інших споживачів складає 71,1 мільйони гривень.

«Стан підготовки до опалювального періоду перебуває під постійним контролем облдержадміністрації», - наголосив Володимир Івашко.Прес-служба облдержадміністрації