back

Арсеній Яценюк: В Україні відбудуться легітимні вибори і з`явиться законно обраний Президент

19-05-2014 | 16:20

«Від імені Уряду України можу запевнити: в Україні відбудуться легітимні вибори і з'явиться законно обраний Президент», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у понеділок, 19 травня, під час селекторної наради з питань забезпечення виконання завдань із підготовки та проведення позачергових виборів Президента України.

Від Чернігівщини у нараді взяли участь голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко, голова обласної ради Микола Звєрєв, керівники правоохоронних органів.

«В Україні повинен з'явитися легітимно обраний Глава держави. Всі українці повинні отримати можливість прийти, проголосувати і вибрати нового українського Президента», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Він наголосив на необхідності проведення виборів у всіх без винятку областях України: «Ми усвідомлюємо, що в окремих місцях буде складно провести виборчу кампанію. Але таких місць є дуже мало і загалом це не вплине на результати виборів».

Арсеній Яценюк окремо зазначив необхідність того, «щоби для громадян України було забезпечено можливість прийти на виборчу дільницю і проголосувати».

Глава Уряду нагадав, що Парламент ухвалив всі необхідні законопроекти, щоб в Україні були проведені чесні й прозорі вибори, в тому числі забезпечено відповідне фінансування.

За його словами, на виборах забезпечена політична конкуренція, зареєстровано багато кандидатів: «Тому люди можуть вибирати будь-яку політичну ідеологію, будь-яких кандидатів у президенти. Таким чином це гарантує, що всі ідеологічні аспекти будуть враховані. Вибір є, просто треба прийти і проголосувати».

Прем’єр-міністр окремо відзначив роль Центральної виборчої комісії, «яка в надскладних умовах забезпечує проведення виборчого процесу». Він наголосив, що ЦВК як незалежний орган «робить все для проведення чесних і прозорих виборів»: «У нас є один із найдосконаліших реєстрів виборців, і Центральною виборчою комісією забезпечені всі технічні моменти, необхідні для проведення виборів».

Він також підкреслив, що право кандидатів у Президенти на висвітлення діяльності було забезпечено законодавством та українською медіа-спільнотою: «Засоби масової інформації надали доступ кандидатам у Президенти для виголошення своїх позицій, проголошення промов, розміщення своїх політичних роликів».

Арсеній Яценюк повідомив, що на базі Центральної виборчої комісії працюватиме об'єднаний оперативний штаб щодо підготовки та проведення виборів Президента України. Від Уряду ньому буде працювати Перший віце-прем'єр-міністр України Віталій Ярема, а всі силові структури будуть брати найактивнішу участь у ньому.

«Усе для забезпечення законності, правопорядку і можливості проведення виборчої кампанії з боку Уряду буде зроблено», - підкреслив Глава Уряду.

У селекторній нараді взяли участь члени Уряду України, голови обласних та Київської міської державних адміністрацій, представники Центральної виборчої комісії, Генеральний прокурор України, представники Служби безпеки України та територіальних підрозділів МВС України.

Як повідомив голова облдержадміністрації Володимир Івашко, Чернігівщина готова до виборів. Ситуація в області контрольована, вибори відбудуться згідно з нормами чинного законодавства.

Він також запевнив, що ситуація на кордоні контролюється, а чутки щодо перебування там груп, які можуть загрожувати проведенню виборів та спричинити дестабілізацію ситуації, не відповідають дійсності.Департамент інформації
та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
та прес-служба облдержадміністрації