back

Вшановано пам’ять жертв політичних репресій

18-05-2014 | 11:48

Щороку у третю неділю травня відзначається день пам’яті жертв політичних репресій.

За даними архівів Служби безпеки України, у Чернігівській області з 1937 по 1938 роки було розглянуто 8 108 справ, із них до вищої міри покарання було засуджено 4 367 осіб, відправлено до тюрми — 3 455 осіб, направлено на дослідування — 278 справи.

Місцем проведення жалобних заходів до цього дня в Чернігівській області є пам’ятний знак «Жертвам сталінських репресій 30-40-х – початку 50-х років ХХ ст.», який знаходиться на 1051-му кілометрі автотраси Одеса – Санкт-Петербург поблизу с. Халявин Чернігівського району. Знак встановлено у 1989 році. Саме в цьому місці виявлено залишки масових захоронень громадян, репресованих в 30-х роках ХХ століття.

18 травня біля пам’ятного знаку пройшов жалобний захід з вшанування пам'яті жертв політичних репресій, у якому взяли участь голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, секретар Чернігівської міської ради Владислав Кухар, перший заступник голови Чернігівської районної державної адміністрації Анатолій Кругол, представники обласних установ та організацій, громадськість.

Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували пам'ять жертв політичних репресій хвилиною мовчання.

Заупокійну литію відправив Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

В області продовжуються пошуково-дослідницькі роботи з виявлення документів по подіям 30-х років ХХ століття. Обласна наукова установа – Пошукове агентство по створенню науково-документальних серіалів «Книга пам’яті» та «Реабілітовані історією». В збірниках на основі архівних документів аналізуються причини репресій, їх перебіг, специфіка та наслідки для регіону. На сьогодні робота Пошукового агентства щодо виявлення репресованих громадян області триває.


Прес-служба облдержадміністрації