back

Чернігівщина активно готується до проведення весняно-польової кампанії

20-03-2012 | 12:25

20 березня заступник голови облдержадміністрації з питань агропромислового розвитку Олександр Шанойло провів засідання обласного штабу з організації весняно-польових робіт в регіоні. Учасники засідання обговорили особливості проведення цьогорічної весняно-польової кампанії в господарствах всіх форм власності.

Відкриваючи засідання, Олександр Шанойло наголосив, на тому, що в зв’язку з погодними умовами є вірогідність того, що посівна кампанія може початися одночасно у всіх районах області, як південних та в північних. «Ми маємо бути повністю готовими до проведення весняно-польової кампанії», - зазначив він.

Особливу увагу заступник голови ОДА акцентував на готовності до проведення весняно-польових робіт в невеликих сільськогосподарських та фермерських господарствах області.

За попередніми даними, загальна посівна площа всіх сільгоспкультур під урожай 2012 року в області очікується на рівні 1094 тис. га, що на 18,9 тис. га або на 2% більше попереднього року. Основне розширення площ очікується за рахунок нарощування посіву кукурудзи на зерно.

Як зазначив Олександр Шанойло, стан перезимівлі озимини на Чернігівщині дає можливість роботи оптимістичні прогнози щодо майбутнього урожаю. Так, в доброму стані знаходяться 118,1 тис. га (49%), в задовільному – 103,2 тис. га (42%), 21,3 тис. га (9%) площ озимих – слабі та зріджені посіви, які потребують пересіву.

На сьогодні в регіоні вже розпочалися роботи з підживлення озимих з повітря з використанням сучасної техніки. Загалом, в області майже вся посівна та ґрунтообробна техніка готова до роботи.

Важливими на сьогодні залишаються питання забезпечення мінеральними добривами та паливно-мастильними матеріалами.

Прогнозована потреба в мінеральних добривах в сільгосппідприємствах на весняно-літній період поточного року складає 39,4 тис. т поживних речовин. На сьогодні придбано 33,2 тис. т поживних речовин мінеральних добрив, що складає 84% від потреби. Процес накопичення добрив триває.

На даний час в господарствах області є в наявності 8,8 тис. т дизельного пального та 2,5 тис. т бензину. Технологічна потреба на березень-квітень по дизельному пальному забезпечена на 107%, а по бензину – на 132%, а на весь період – відповідно на 79 і 92%. Неповна забезпеченість нафтопродуктами всього комплексу весняних робіт здебільшого пояснюється тим, що для купівлі палива підприємства беруть кредити і, для сплати менших відсотків за їх користування, купують паливо перед самим початком робіт.

За словами начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолія Максака, в області є достатній запас світлих нафтопродуктів для забезпечення вчасного і якісного проведення весняно-польових робіт.

Підсумовуючи нараду, Олександр Шанойло доручив присутнім провести моніторинг ситуації на місцях та організувати роботу по ефективному проведенню весняно-польових робіт в оптимальні строки з дотриманням всіх технологічних вимог.









Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації