back

У рамках акції «Зі святом Перемоги!»

06-05-2014 | 16:04

6 травня у рамках акції «Зі святом Перемоги!» голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко відвідав ветерана Великої Вітчизняної війни Миколу Ірху.

Микола Степанович був призваний до Червоної Армії 18-річним юнаком у 1943 році. Кулеметник 77-ї Гвардійської Чернігівської дивізії, яка звільняла Чернігівщину від фашистських загарбників. Брав участь у звільненні України, Білорусії, Польщі та Німеччини. Форсував Дніпро, Західний Буг, Віслу, Одер.

Нагороджений багатьма орденами та медалями, а також має ряд нагород за трудові заслуги.

У 2006 році Микола Степанович написав автобіографічну хроніку – пам’ять «Від Десни до Ельби», а у 2010 – її продовження «Дві тисячі вогненних верст з кулеметом «Максим» про життя гвардійців 77-ї гвардійської Чернігівської дивізії та тисяч інших бойових дивізій, що боронили Україну від ворога.

Очільник області привітав ветерана зі святом, подякував за мужність і витримку, вручив відзнаку облдержадміністрації та пам’ятний подарунок.

Голова облдержадміністрації поспілкувався з ветераном та його дружиною Марією Іванівною, з якою Микола Степанович вже разом 66 років. За словами Володимира Івашка, ветеранів, які воювали та можуть донести до молодших поколінь усю правду про жахіття війни, залишилося дуже мало і завдання влади – оточити їх увагою та турботою і зробити все можливе для того, аби вони почували себе потрібними не лише на 9 травня.Прес-служба облдержадміністрації