back

Інтеграція вищої освіти до європейського освітнього простору

05-05-2014 | 17:14

5 травня у рамках робочої поїздки до області голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман та народний депутат України Валерій Дубіль відвідали Чернігівський національний технологічний університет, де ознайомились з матеріально-технічною базою закладу, поспілкувались з керівництвом та професорсько-викладацьким складом.

На зустрічі з керівництвом вищих навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації області та студентством чернігівських вузів, яка відбулась у приміщенні університету, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти розповіла про схвалений Верховною Радою України у першому читанні проект Закону України «Про вищу освіту». Зокрема, вона підкреслила, що головною ціллю прийняття нової редакції Закону є якість освіти відповідно до міжнародних стандартів. Цей законопроект передбачає децентралізацію управління вищою освітою, кадрову та академічну автономію вишів, підвищує якість освіти, що у свою чергу дозволить українським вузам бути конкурентоспроможними на міжнародному ринку праці.

Під час зустрічі в режимі діалогу освітяни та студенти мали змогу обговорити зміни, які чекають українську освіту після прийняття нового законопроекту, а також висловити свої думки та пропозиції. Доповнення і зміни, що озвучили присутні, стосувалися підвищення стипендій, зменшення загального навантаження на викладачів, фінансування студентських рад, стажування за різними програмами та створення баз для проходження практики студентів, навчання за подвійними спеціальностями, набору студентів у 2014 році тощо.

«Проект Закону України «Про вищу освіту» руйнує монополію впливу Міністерства освіти і науки України на вищі навчальні заклади, створює умови для незалежності університетів. Він є передумовою академічної свободи викладачів і студентів», — наголосила Лілія Гриневич, спілкуючись з представниками засобів масової інформації області.

Вона виразила сподівання, що проект буде прийнятий Верховною Радою України у другому читанні вже на початку літа. А до цього головним завданням Комітету є узгодження всіх пропозицій від освітян, студентства, роботодавців в інтересах підвищення якості вищої освіти, а значить, конкурентоспроможності наших випускників.

«Законопроект має зняти будь-які бюрократичні бар’єри для інтеграції вищої освіти до європейського освітнього простору», —підкреслила голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич на завершення.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації