back

Майбутнє освітньої галузі обговорювали в Козелецькому районі

05-05-2014 | 16:26

5 травня в приміщенні Новошляхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Козелецького району відповідали на наболілі запитання освітян голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілія Гриневич, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман та начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський.

У ході зустрічі освітяни Козелецького, Носівського та Ніжинського районів торкнулися низки актуальних питань галузі.

Зокрема йшлося про якість середньої освіти та відповідність підручників, існування сільських малокомплектних класів та шкіл, започаткування інклюзивного навчання, існування таборів літнього відпочинку, позакласну роботу зі школярами, зміни до Закону „Про вищу освіту” та багато інших.

Найболючіші питання, які піднімалися в ході зустрічі, стосувалися можливого зменшення оплати праці вчителя в рамках антикризових урядових заходів, а також скасування можливості виходу на пенсію вчителів за вислугою років. Лілія Гриневич сказала, що з усіма вищевказаними змінами Комітет з питань освіти і науки не погодився і повернув їх уряду на доопрацювання, оскільки в такому вигляді вони не отримають підтримки під час голосування у Верховній Раді. Але разом з тим, вона зазначила, що, враховуючи вкрай складну ситуацію в країні, не слід очікувати підвищення рівня вчительської заробітної плати у поточному році.

В свою чергу, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман запевнив присутніх, що обласна влада шукає можливості для того, щоб виплачувати належну освітянам Чернігівщини надбавку за престижність праці на рівні 20%. Натомість він закликав керівників районів віднайти інші шляхи економії коштів, але не зменшувати вказану надбавку.

Вчителі Носівщини торкнулися питання функціонування літніх таборів. А саме, чи працюватимуть вони у цьому році і чи потрібні вони взагалі на думку Лілії Гриневич. Голова Комітету ВРУ висловила своє бачення, що такі табори потрібні, адже вони забезпечують перебування дітей під наглядом у період канікул, коли їхні батьки на роботі. Але її позиція полягає в тому, щоб перебування дітей у цих таборах вважалося виключно відпочинком, а не їхнім оздоровленням.

Що ж стосується оздоровлення дітей, то Сергій Журман зазначив, що вже зараз усі відповідні структурні підрозділи облдержадміністрації займаються цим питанням, аби діти нашої області змогли пройти повноцінне оздоровлення в літній період, в тому числі в санаторних закладах Чернігівщини.

Під час зустрічі освітяни зачепили ряд поодиноких проблем, які не носять загального характеру, але тим не менш потребують вирішення, в тому числі й на законодавчому рівні. Тому Лілія Гриневич пообіцяла розібратися з ними та внести на розгляд законодавців.

Зрештою, як зійшлися на думці учасники сьогоднішньої зустрічі, зусилля усіх сторін мають бути спрямовані на підвищення авторитету праці педагога та якості української освіти.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації