back

З нагоди 28-х роковин Чорнобильської катастрофи

26-04-2014 | 11:39

26 квітня виповнюється 28 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Чернігівська область є однією з найбільш постраждалих від наслідків цієї катастрофи. 244 населених пункти віднесені до радіоактивно забруднених. Більше 277 тисяч або 22% населення – до категорії постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.

Область прийняла близько 2500 евакуйованих з 30-кілометрової зони, розмістила 470 переселенців із забруднених територій.

На сьогодні статус постраждалих мають понад 90 тисяч осіб. Близько 30% ліквідаторів відійшли в небуття за роки, що минули з дня аварії.

Сьогодні в пам'ять про подвиг ліквідаторів аварії до пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля» поклали квіти голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко, голова обласної ради Микола Звєрєв, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, керівники громадських чорнобильських організацій, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, представники громадських організацій, жителі міста.

Присутні вшанували пам'ять про тих, хто перший прийняв на себе удар страшної екологічної катастрофи, хвилиною мовчання.Прес-служба облдержадміністрації