back

Голова облдержадміністрації бере участь у виїзному засіданні Ради регіонів

27-05-2010 | 14:28

Сьогодні голова облдержадміністрації Володимир Хоменко бере участь у засіданні Ради регіонів з питань створення сприятливих умов для залучення інвестицій, яке проходить у Львові під головуванням Президента України Віктора Януковича.

На початку засідання Глава держави відзначив, що цей захід невипадково відбувається на виїзді. Це зроблено для того, аби краще зрозуміти та вирішити проблеми кожного краю. «У нас є можливість відбудувати в країні таке життя, на яке заслуговують люди. Є можливість разом з вами створити ефективну систему державного управління.

Ми зібралися для того, щоб обговорили важливе питання, яке стосується розвитку держави та кожного регіону. Йдеться про створення механізму залучення інвестицій у регіони, забезпечення сприятливих умов для їхнього розвитку», – сказав він.

Президент відзначив, що кожен регіон різний, з різними поглядами та можливостями, які історично формувалися впродовж століть. «Дуже добре, що ми у державній політиці зараз не заганяємо людей у будь-які стандарти – мислення, духовності, культури. Важливо, щоб ця свобода, про яку мріє кожна людина, була присутня у нашій країні, нашому житті. Ні в якому разі не можна допустити тиску на душу людини», – підкреслив він.

На думку Віктора Януковича, сьогодні суспільство, збуджене колишніми політиками, у багатьох регіонах потребує насамперед політичної стабілізації, якої неможливо досягти без стабілізації економіки. Адже ніщо так не принижує людину як бідність. Тому боротьба з бідністю, на переконання Президента, – головне, чому влада повинна присвятити свою роботу.

У зв’язку з цим Глава держави відзначив, що невипадково одним із перших підписаних ним указів був Указ про створення Комітету з економічних реформ. «Системний підхід в економіці – це те, що завжди приносить успіх. Світ реформується і рухається вперед, і швидкість цього руху велика – все змінюється на очах», – сказав він. «Україна також знаходиться в цій системі глобальних змін, і якщо ми не шукатимемо можливості та не виконуватимемо все, що ухвалюємо, ми будемо «пасти задніх», що неприпустимо».

Глава держави висловив упевненість, що необхідно якомога скоріше надолужити втрачене за останній час. Цьому, на його думку, сприятиме відновлення вертикалі влади. «Сьогодні є реальна можливість розробити таку програму, яку можливо виконати», – зазначив він.

Президент повідомив, що вже наступного тижня представить концепцію економічних реформ України. Він висловив сподівання, що на цьому шляху більшість українських громадян знайдуть своє місце. «Ця програма відповідатиме вимогам часу і матиме перспективу на майбутнє», – переконаний Глава держави.

В. Янукович висловив сподівання, що вже найближчим часом уряд вирішить проблему відшкодування ПДВ, що, на його думку, дасть мотивацію іноземним інвесторам вкладати кошти в економіку України.

«Наша справа – створити систему, яка давала б можливість залучати кошти щомісячно, щорічно. Важливо крок за кроком рухатися вперед. Зроблю все від мене залежне, щоб програма реформ сприяла покращенню інвестиційного клімату в Україні», – наголосив Президент.

Прикладом ефективної роботи в цьому напрямку Глава держави назвав зростання рівня ВВП та промислового виробництва, уповільнення інфляційних процесів протягом останніх місяців.

«Це – хороший сигнал для інвесторів», – резюмував В. Янукович.

За інформацією офіційного сайту Президента України Віктора Януковича