back

Регіональній Програмі охорони довкілля Чернігівщини – бути!

08-04-2014 | 16:05

Сьогодні, 8 квітня, в Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулась робоча нарада з питань обговорення впровадження обласної Програми охорони навколишнього природного середовища до 2020 року. У засіданні взяли участь новопризначений заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов, голова комітету екології Громадської ради при облдержадміністрації Валентина Седячко, керівництво та начальники структурних підрозділів Департаменту. Обговорення регіональної природоохоронної стратегії отримало підтримку обласного керівництва.

Природоохоронні заходи, передбачені Програмою на 7 років наперед, були аргументовано продемонстровані спеціалістами-екологами. Відзначено, що серед низки екологічних проблем, які мають місце в області, гостро стоїть проблема поводження з відходами, непридатними до використання хімічними засобами захисту рослин, які є одними з найбільших забруднювачів навколишнього середовища та негативно впливають на всі його компоненти. Ситуація ускладнюється і тим, що зберігається значний розрив між обсягами накопичених відходів та обсягами їх знешкодження і використання.

Небезпеку складають наявні 130 тис. м3 рідких промислових токсичних відходів, що зберігаються у ставках-накопичувачах, збудованих на початку 60-х років минулого століття. Відмічено і про найтривожніші екологічні проблеми області - забруднення підземних водоносних горизонтів; наявність недіючих артезіанських свердловин, що є потенційними джерелами забруднення підземних вод; незадовільний стан очисних споруд області тощо.

Не вирішеною та найбільш складною проблемою у сфері заповідання природних територій залишається проблема встановлення меж в натурі (на місцевості) територій та об’єктів природно-заповідного фонду області.

Не можна відокремлювати від низки екологічних заходів сприяння зростанню екологічної свідомості суспільства, формування екологічної культури та виховання у галузі охорони навколишнього природного середовища.

Для екологічного оздоровлення навколишнього середовища Чернігівщини затвердження Програми є необхідною передумовою для забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля та поліпшення його стану, реалізації ефективної природоохоронної політики на обласному рівні.За повідомленням Департаменту екології
та природних ресурсів ОДА