back

Розглянуто хід проведення весняно-польових робіт в господарствах області

03-04-2014 | 16:10

3 квітня заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов провів нараду з питань проведення весняно-польових робіт у поточному році. У нараді взяли участь керівники служб та установ агропромислового комплексу області.

Звертаючись до присутніх, Костянтин Лубенцов зазначив, що погодні умови дозволяють аграріям розпочати посівну кампанію раніше, ніж у попередні роки. Для забезпечення матеріально-технічного стану посівної кампанії вже чимало зроблено, але на проведення весняно-польових робіт також впливає політична ситуація в країні, зокрема військовий призов. Суспільство чекає змін, тому необхідно спільно напрацювати шляхи вирішення складних завдань.

Під час засідання було обговорено широке коло питань, які стосувались підживлення озимих культур, підвищення якості родючості грунту, охорони і контролю за використанням земель, якості насіннєвого матеріалу, важливості застосування мікробних препаратів для підвищення ступеня засвоєння мінеральних добрив рослинами, прогнозування появи на полях шкідників та хвороб рослин, розробки проектів землеустрою, забезпечення аграріїв пально-мастильними матеріалами та технікою.

Як зазначалось, на сьогодні аграрії Чернігівщини вже посіяли ярих зернових на 9,8% площ (84,5 тис га), в тому числі ранніх зернових – 100% (64,5 тис. га), соняшнику – 6% (6,8 тис. га), цукрового буряку 8,1% (0,5 тис. га). Добрі темпи по посіву склалися в Куликівському, Щорському, Бахмацькому та Менському районах області.

Цьогоріч сільськогосподарськими культурами планується засіяти 1161 тис. гектарів, що на 3,1 тис. гектарів більше, ніж у минулому році.

Майже всі озимі культури знаходяться у доброму стані. Наразі сільгоспвиробники вже повністю завершили їх перше підживлення.

Для вчасного і ефективного проведення комплексу весняно-польових робіт всі товаровиробники забезпечені в достатній кількості мінеральними добривами, насінням ярих культур високих репродукцій, пально-мастильними матеріалами та сільськогосподарською технікою.

На завершення наради, Костянтин Лубенцов закликав до активної роботи всіх, хто працює над забезпеченням продовольчої безпеки регіону. На його переконання, у Чернігівщини є всі можливості зайняти лідируючі позиції з виробництва багатьох видів сільськогосподарської продукції.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації