back

О.Турчинов: На порядку денному - завдання переозброїти Збройні Сили України

02-04-2014 | 15:00

2 квітня в.о. Президента України, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов з робочим візитом відвідав військовий полігон біля смт. Десна.

Разом з в.о. Президента України на полігоні були присутні в.о. Міністра оборони України Михайло Коваль, Начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Михайло Куцин, Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Анатолій Пушняков, т.в.о. Глави Адміністрації Президента України Сергій Пашинський. З боку обласної влади високопосадовця супроводжували чернігівські керівники - голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко та голова обласної ради Микола Звєрєв.

На полігоні відбулася демонстрація бойових можливостей української зброї, перспективних зразків, що планується передати на озброєння Збройних Сил України, зокрема, стрілецької зброї, засобів захисту, зв’язку, амуніції, зброї ураження. Проведено вправи перевірки бойових та ходових можливостей військової техніки.

Під час брифінгу у смт. Десна сьогодні О.Турчинов зазначив, що двадцять перше століття «показало безліч локальних і системних конфліктів», і нині сучасна країна не може існувати без сучасної армії.

При цьому він зазначив, що донині фінансування і ставлення до Збройних Сил України відбувалося «за залишковим принципом». Протягом останніх чотирьох років, сказав О.Турчинов, національну армію «системно знищували на замовлення іншої країни, роззброювали, звільняли найкращі кадри».

За словами в.о. Президента України, коли розпочалася агресія проти нашої держави та окупація Криму, Україна «відчула серйозні проблеми у Збройних Силах», і нині армію «фактично відновлюємо з нової відмітки».

«За короткий термін Збройні Сили України було приведено до стану повної бойової готовності, і сьогодні на порядку денному стоїть завдання переозброєння Збройних Сил», - заявив він.

За словами О.Турчинова, сьогодні на полігоні було продемонстровано перспективні зразки зброї - від стрілецької до найсучасніших танків, і найважливішим є те, що вони виробляються на українських підприємствах. «Це зразки української зброї, найкращої зброї, яка захищатиме нашу країну», - сказав він.

О.Турчинов також заявив, що оборонно-промисловий комплекс, який «буде відроджуватися і отримає державне замовлення», здатний забезпечити повний замкнутий цикл виробництва. В.о. Президента при цьому підкреслив, що, не зважаючи на дуже складну економічну ситуацію, для захисту нашої держави Уряд виділятиме кошти не лише для того, щоб утримувати армію, а й на її переозброєння. «Це стратегічна задача, яка повинна бути виконана», - наголосив він.


За повідомленням прес-служби Президента України