back

Головою обласної організації профспілки працівників освіти і науки обрано Тетяну Матвеєву

12-03-2010 | 17:47

11 березня в приміщенні Навчально-методичного центру профспілок відбулася XVIII обласна звітно-виборна конференція Чернігівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки. В роботі конференції взяли участь більше 100 делегатів – представників територіальних, вузівських організацій профспілки.

На заході були присутні: заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Білоус, начальник управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації Анатолій Заліський, заступник голови профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, голова Київської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Цикалюк, заступник голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Петро Чорнорот .

Звітуючи перед делегатами конференції, Тетяна Матвеєва зробила акцент на основних досягненнях профспілки: “За останні 5 років, працюючи в непростих соціальних і політичних умовах, нам вдалося не лише зберегти чисельність профспілки, але і добитися вагомих результатів в питанні захисту освітян. Для вирішення проблем членів профспілки довелося використовувати не тільки методи соціального діалогу, але й протестні дії”.

За словами голови обласної організації профспілки, вдалося досягти суттєвого збільшення розміру доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування навчальними кабінетами. Підвищено до рівня 12 тарифного розряду розміри окладів бібліотечних працівників. У порівнянні з 2007 роком стипендію для студентів вузів ІІІ-ІV рівнів акредитації збільшено у 3 рази. Відповідно зріс і розмір стипендій обласного комітету для профспілкового активу вузів. В навчальних закладах області здійснюється доплата за роботу в нічний час. Так, у 18-ти районах вона становила 40% посадового окладу, у решті – 35%. Заробітна плата освітянам перераховувалася протягом звітного періоду 11 разів відповідно до росту мінімальної заробітної плати і зросла за цей час майже втричі.

За цей час вдалося досягти порозуміння з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування. Свідченням цього є реалізація 19 освітянських програм, серед яких «Вчитель», «Шкільний автобус», забезпечення житлом педагогічних працівників сільської місцевості. Шляхом непростого соціального діалогу вдалося уникнути масового відправлення працівників установ освіти в неоплачувані відпустки.

Консультативну, правову і практичну допомогу в спілці отримали 8 тис. освітян. Здійснено близько тисячі перевірок стану дотримання норм законодавства. Уповноважені представники профспілки представляли інтереси 70 працівників у судах.

У 2008 р. обкомом профспілки до вищих інстанцій оскаржено 4 акти контрольно-ревізійних органів (Новгород-Сіверський, Коропський, Городнянський, Бахмацький райони) на суму 41 тис. грн. Скарги були задоволені, неправомірні акти скасовані. В результаті усунення порушень, виявлених перевіркою у Сосницькому районі у 2006 р., додаткові виплати змогли отримати 76 членів профспілки на загальну суму більше 13,4 тис грн.

Заслухавши й обговоривши звіт, делегати конференції одноголосно обрали Тетяну Матвеєву головою обласної організації профспілки, Ніну Дудку – її заступником, а також затвердили новий склад комітету обласної організації.

За повідомленням Федерації
профспілкових організацій Чернігівської області