back

Ситуація у Ніжинському дитячому будинку-інтернаті залишається під контролем

31-08-2010 | 16:12

Усі вихованці Ніжинського дитячого будинку-інтернату, які перебували у Ніжинській міській лікарні з діагнозом «Гостра респіраторна вірусна інфекція», отримали курс лікування та виписані. Карантинні заходи, встановлені в інтернатному закладі згідно з приписом обласної санепідстанції, зняті з 22 серпня, заклад працює у звичайному режимі.

Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, який очолює комісію, створену 11 серпня згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації для з’ясування обставин смертей у Ніжинському дитячому будинку-інтернаті.

Він зазначив, що за висновками управління охорони здоров’я облдержадміністрації, враховуючи результати вірусологічного дослідження Центральної санепідстанції, причиною захворювання та смерті 3 вихованців Ніжинського дитячого будинку-інтернату була гостра респіраторна вірусна інфекція на фоні тяжкого хронічного ураження нервової системи, опорно-рухового апарату та психічних розладів; 2 дітей померли від основного захворювання.

Прокуратурою області по факту смерті дітей порушено кримінальну справу за статтею 137 ч.2 та 140 ч.2 ККУ. Крім того, із залученням фахівців контролюючих та правоохоронних органів прокуратурою Чернігівської області проводяться перевірки додержання вимог бюджетного законодавства.

З 16 по 20 серпня 2010 року головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено комплексні перевірки в усіх інтернатних закладах системи Мінпраці на території області.

Обласною державною адміністрацією затверджено порядок спільних заходів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з епідемічними ускладненнями в інтернатних закладах області.

З метою надання шефської допомоги, за Ніжинським дитячим будинком-інтернатом закріплено Спеціальний авіазагін оперативного рятування Служби МНС України.

Влітку цього року 14 вихованців інтернату оздоровлено в санаторному закладі. Питання щодо оздоровлення решти вихованців буде вирішуватися в залежності від стану здоров’я кожної дитини.

Інформацію про ситуацію з випадками захворювання та смерті дітей у Ніжинському дитячому будинку-інтернаті заслухано на сесії обласної ради 27 серпня 2010 року.

Ситуація в Ніжинському дитячому будинку-інтернаті знаходиться під постійним контролем голови облдержадміністрації Володимира Хоменка.

Прес-служба облдержадміністрації