back

В Україні стартує Всесвітній тиждень грошей

05-03-2014 | 07:55

Національний банк України, продовжуючи успішний досвід проведення занять з фінансової грамотності під час Всеукраїнського тижня фінансової грамотності та Всесвітнього дня заощаджень, пропонує всім, хто має бажання та змогу, приєднатися до проведення Всесвітнього тижня грошей в Україні (Global Money Week).

За ініціативи Міжнародної організації фінансової освіти дітей та молоді (Child and Youth Finance International - CYFI), яка здійснює координацію проекту на міжнародному рівні, святкування в 2014 році проходитиме з 10 до 17 березня. “В цьому році Україна вдруге приєднається до міжнародної ініціативи «Глобальний тиждень грошей», в рамках якого у різних країнах світу відбудуться заходи для дітей та молоді з метою підвищення обізнаності про важливість фінансової освіти”, – зазначив заступник начальника управління Національного банку України в Чернігівській області Віктор Лещенко.

За словами Віктора Лещенко, за допомогою фінансової освіти молоде покоління українців навчиться практичним аспектам фінансового планування, управління власними фінансами, зокрема, здійснення заощаджень, інвестування та запозичення.

Щороку протягом другого тижня березня одночасно в різних країнах світу проходять інтерактивні заняття з фінансової грамотності, ігри, вікторини, турніри, спілкування з банкірами та інші освітні заходи святкування Всесвітнього тижня грошей. Минулого року в таких заходах взяли участь понад 1 мільйон молодих людей з 80 країн світу.

Завданням цього пілотного турніру є виявлення обдарованої і талановитої учнівської молоді, рівень фінансової грамотності якої сприятиме популяризації та розвитку фінансової просвіти України.

Національний банк України вже третій рік поспіль реалізує всеукраїнські заходи з підвищення рівня фінансової грамотності населення, а також підтримує ініціативи щодо поширення фінансових знань серед різних соціальних груп і верств населення України.

У рамках українських заходів Всесвітнього тижня грошей передбачені організація та проведення на волонтерських засадах навчально-ігрових занять з фінансової грамотності для дітей, підлітків та студентів як у навчальних закладах, так у вільний час; організацію відвідувань банківських відділень; дебати на тему важливості відповідального управління особистими та сімейними коштами; необхідності заощаджень для досягнення власної мети.

Узяти участь у Всесвітньому тижні грошей цього року можуть усі зацікавлені державні установи, банки, громадські та благодійні організації, волонтери, комерційні організації, вчителі, соціальні працівники, зареєструвавшись на українському сайті проекту www.moneyweek.com.ua та отримавши методичні матеріали та сценарії тематичних занять. Крім того, за необхідною інформацією та матеріалами можна звертатись до управління Національного банку України в Чернігівській області, тел. (04622)4-00-09.


Інформаційна довідка про Всесвітній тиждень грошей

Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) – міжнародний проект, спрямований на збільшення можливостей молоді на впевнене і відповідальне економічне майбутнє. Молоді люди з усього світу обговорюють і дізнаються про заощадження, фінанси, необхідність планування свого фінансового майбутнього. В Україні координацію проекту здійснює Всеукраїнське громадське об’єднання “Асоціація нової економічної освіти”.


За повідомленням
управління Національного банку України
в Чернігівській області