back

Віктор Янукович відвідав відділення дитячої онкології Національного інституту раку

04-02-2014 | 18:41

У Всесвітній день боротьби з онкозахворюваннями Президент України Віктор Янукович відвідав відділення дитячої онкології Національного інституту раку в Києві.

Глава держави поспілкувався з колективом медичного закладу, дітьми, які перебувають на лікуванні, та їхніми батьками. Президент запевнив, що влада та керівництво Інституту роблять усе для того, аби пацієнти отримали якісну та своєчасну медичну допомогу. «Ми все, що зможемо, будемо для вас робити, щоб ви одужували і поверталися до нормального життя», - сказав Віктор Янукович. Він побажав маленьким пацієнтам якнайшвидшого одужання.

Під час спілкування діти подарували Президенту намальовану ними картину.

Один із маленьких пацієнтів подякував Главі держави за увагу до особливих проблем дітей, які перебувають на лікуванні в Інституті. «Хочу подякувати Вам від себе і дітей з відділення за те, що Ви не залишаєте нас і допомагаєте в боротьбі за здоров'я», - сказав хлопчик.

Директор Національного інституту раку Ігор Щепотін ознайомив Главу держави з роботою оновленого хірургічного відділення. Він підкреслив, що всі пацієнти дитячого відділення Інституту проходять лікування за рахунок коштів з Державного бюджету. «Хочу Вам подякувати за увагу, яку надає Уряд і Ви особисто, і хочу сказати, що все лікування, яке проводиться в Національному інституті раку, проводиться на безоплатній основі, держава, Державний бюджет стовідсотково покриває це лікування», - сказав він.

Ігор Щепотін також розповів Віктору Януковичу, що під час лікування діти не переривають навчального процесу. Директор закладу продемонстрував Президенту ігрову кімнату, де діти проводять свій вільний час.

Віктор Янукович також оглянув одну з дитячих палат.

Глава держави вручив директору Інституту сертифікат на апарат для зберігання та перемішування компонентів крові.

Кожен маленький пацієнт отримав персональні подарунки від Президента. Серед них - книги, конструктори, настільні розвиваючі ігри, розмальовки, альбоми для малювання, олівці, фломастери тощо.


ДОВІДКА

Відділення дитячої онкології Національного інституту раку засноване у 1969 році, є провідним закладом у галузі лікування дітей з солідними злоякісними новоутвореннями в Україні. Відділення складається з кабінету консультативного прийому, відділення догоспітального обстеження та реабілітації, стаціонарного відділення на 45 ліжок. У кабінеті консультативного прийому реєструється близько 3500 звернень за рік.

У розпорядженні діагностичної служби відділення є 2 комп’ютерних томографи, магнітно-резонансний томограф, ультразвукові апарати експерт-класу, дитячі цисто-, гастро- та бронхоскопи.

Щорічно виконується близько 200 складних оперативних втручань. Налагоджено співпрацю з кардіохірургами та проводяться оперативні втручання із застосуванням апарату штучного кровообігу.

З 2002 року у відділенні впроваджені трансплантаційні методики, що супроводжують хіміотерапевтичне лікування. З 2008 року функціонує блок інтенсивної хіміотерапії на два ліжка. У 2013 році проведено 38 курсів високодозової хіміотерапії з трансплантацією кісткового мозку.

За останні роки виживаність дітей значно підвищилася і становить, наприклад, при саркомі м’яких тканин - 58,6%, безрецидивна - 44,8%.

Апарат для зберігання та перемішування компонентів крові призначений для зберігання тромбоцитів крові, які є життєво необхідними при проведенні хіміотерапії під час лікування онкохвороб.

Апарат виготовлений з високоякісних матеріалів компанією LMB (Німеччина), яка є лідером у цій галузі. Він оснащений сучасною електронікою та дозволяє одночасно зберігати 24 дози тромбоцитів.


Прес-служба Президента України
Віктора Януковича