back

Депутати прийняли Заяву щодо ситуації в державі

28-01-2014 | 17:00

28 січня відбулася позачергова шістнадцята сесія обласної ради, на якій депутати прийняли Заяву (додається) щодо суспільно-політичної ситуації в Україні.

Відкриваючи пленарне засідання, голова обласної ради Анатолій Мельник звернувся до присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам'ять загиблих в ході громадянського протистояння в Києві. Головуючий також зазначив, що на позапланову сесію вносилося два питання порядку денного, в тому числі –затвердження бюджету Чернігівщини на 2014 рік. Однак, через те, що новий обласний кошторис не обговорювався на засіданнях постійних комісій, це питання було знято з розгляду. Отож депутати зосередилися на прийняті Заяви, за яку проголосували майже одноголосно.

По завершенню пленарного засідання відбувся підхід до преси, під час якого голова обласної ради відповів на численні запитання журналістів.

Коментуючи підсумки сьогоднішньої роботи депутатського корпусу обласної ради Анатолій Мельник, зокрема, сказав:

- Сесія відбулася. Вона була гострою, але дуже конструктивною. Їй передувала серйозна підготовча робота з усіма політичними силами, народними депутатами України, представниками опозиції та народними обранцями від Партії регіонів, які мають в обласній раді більшість.

Депутати показали приклад всій Україні, що треба вирішувати питання виключно політичним шляхом, що немає таких питань, які б не можна було розв’язати за столом переговорів. Те, що усі народні обранці засуджують силові методи, які сьогодні спостерігаються, як з однієї сторони, так і з іншої, - позитивний сигнал до взаєморозуміння в суспільстві.

Завжди в таких серйозних конфліктах треба заспокоїтися і знайти можливість усвідомити, що всі ми громадяни України і нам жити на цій землі. Тільки пошук консенсусу та вирішення питань мирним шляхом із взаємоповагою один до одного принесе очікуваний результат. І це було видно по голосуванню в раді. Фактично 73 із 74 депутатів проголосували за спільну Заяву…

Користуючись нагодою, голова обласної ради через ЗМІ побажав жителям області миру, злагоди та благополуччя.

Заява Чернігівської обласної ради щодо суспільно-політичної ситуації в Україні

В умовах жорсткого політичного протистояння пролилася кров у центрі столиці України, вже є загиблі, багато поранених і зниклих наших громадян.

Ряд приміщень обласних державних адміністрацій захоплені, напруга перемістилася у регіони, що може призвести до делегітимізації влади.

В цих умовах ми, депутати Чернігівської обласної ради, закликаємо всі сторони конфлікту до стриманості, пошуку шляхів мирного врегулювання глибокої політичної кризи.

Для її подолання необхідно прийняти ефективні рішення, спрямовані на виконання волі народу. Звертаємося до Президента України зупинити насилля між протиборствуючими сторонами, зобов’язати працівників правоохоронних органів діяти виключно в межах правового поля.

Звертаємося до керівництва військових частин СБУ, МВС, ДПСУ діяти відповідно до даної народові України присяги.

Звертаємося до Верховної Ради України та Президента України скасувати закони України, що обмежують конституційні права та свободи громадян, прийняті Верховною Радою України 16 січня 2014 року.

Закликаємо до звільнення активістів та учасників протестних акцій.

Звертаємося до Верховної Ради України повернутися до Конституції 2004 року, провести судову реформу та впровадити інститут виборності суддів.

Ми засуджуємо дії екстремістів, якими б ідеями вони не прикривалися.

Закликаємо всі політичні сили України, громадських діячів та громадян не порушувати Конституцію, не піддаватися на провокації, які ставлять під загрозу цілісність, суверенітет і незалежність нашої держави. Просимо виявити витримку, зваженість і мудрість в ім’я незалежності України, демократичного шляху її розвитку, дотримання прав і свобод людей.

Єдність нашої держави, гідне життя наших громадян варті того, щоб за це боротися в рамках законності та порядку.


За інформацією відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради