back

Олександр Вілкул поставив завдання регіонам забезпечити жорсткий контроль над роботою систем життєзабезпечення

16-01-2014 | 17:28

16 січня Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул провів селекторну нараду, під час якої дав низку доручень керівникам регіонів.

Зокрема, Олександр Вілкул поставив завдання забезпечити жорсткий контроль над роботою систем життєзабезпечення та діяти на випередження під час розчищення вулиць від снігу.

«Необхідно підтримувати роботу систем життєзабезпечення – це газ, вода, тепло, електроенергія, робота громадського транспорту. Це основа роботи держави. І ця робота буде виконана», - сказав Віце-прем’єр.

Він зазначив, що під час новорічних свят значних пошкоджень систем життєзабезпечення не було. «Так має залишатися і надалі. Місцеві та регіональні керівники мають продовжувати тримати це питання під жорстким контролем», - сказав він.

Під час підготовки до опалювального сезону 2013-2014 років з боку Уряду був посилений контроль над регіонами, проведені масштабні штабні тренування щодо оперативного реагування на аварійні ситуації. Особлива увага у підготовчий період приділялася найбільш проблемним ділянкам житлово-комунального господарства, оновленню водопровідних та тепломереж, котелень.

Олександр Вілкул поставив завдання місцевим органам влади та ДСНС забезпечити під час холодів роботу соціальних патрулів та пунктів обігріву громадян.

«У зв’язку з різким похолоданням в регіонах необхідно підготувати і при значному зниженні температури оперативно розміщати пункти обігріву для громадян. Також необхідно під час морозів забезпечити роботу соціальних патрулів, до яких мають входити медики, працівники соціальних служб, рятувальники, правоохоронці, волонтери», - сказав Віце-прем’єр Олександр Вілкул на всеукраїнській селекторній нараді.

Як доповів Віце-прем’єру голова Гідрометцентру Микола Кульбіда, в найближчі два тижні погода буде ускладнюватися. В наступні 3 дні на більшості території країни – перепади від 2-6 градусів тепла до 5-10 градусів морозу, дощі, сніг, на дорогах ожеледиця. З 20 січня очікується різке похолодання на всій території країни – до 20 градусів морозу вночі та до 15 градусів морозу вдень.

«Тому ставлю завдання всім службам – бути напоготові до будь-яких ситуацій для забезпечення людей теплом, водою, електроенергією, для сталої роботи громадського транспорту. Аварійно-ремонтним бригадам – продовжувати цілодобове чергування», - сказав Олександр Вілкул.

Він доручив керівникам регіонів особливу увагу приділити стану комунальної техніки, достатній кількості палива та посипкових матеріалів.

«У зв’язку з можливістю снігопадів роботи з розчистки вулиць розпочинати заздалегідь, координувати дії комунальних служб з правоохоронними органами. У разі необхідності Уряд надасть допомогу», - сказав Олександр Вілкул.

Також Віце-прем’єр-міністр України поставив завдання Нацкомунпослуг протягом місяця завершити перегляд тарифів на теплову енергію для бюджетної сфери.

«Завдяки зменшенню ціни на російських газ, актуальним питанням є зниження тарифів на 22-25% на теплову енергію для споживачів бюджетної сфери - дитсадків, шкіл, лікарень та інших. Тому ставлю завдання Нацкомунпослуг протягом місяця завершити перегляд тарифів по всій Україні. Наразі тарифи вже переглянуті для 70% підприємств теплокомуненерго (це 160 з 264-х підприємств-ліцензіатів Нацкомунпослуг)», - сказав Віце-прем’єр.

Згідно з розрахунками Нацкомунпослуг в середньому зниження тарифів становило для організацій бюджетної сфери – на 22-25% (з 728 грн. за Гкал. до 599 грн. за Гкал.), для бізнесу – на 12% (з 766 грн. за Гкал до 683 грн. за Гкал.).

Олександр Вілкул зазначив, що до 25 січня мають бути скориговані тарифи на теплову енергію, централізоване опалення та постачання гарячої води для підприємств, яким встановлює ці тарифи місцева влада. Для цього підприємствам необхідно отримати висновки Держцінінспекції. Держцінінспекції доручено надати пропозиції щодо прискорення цієї роботи.

Віце-прем’єр звернув увагу на те, що висновки Держцінінспекції мають підтвердити економічну обґрунтованість перегляду тарифів для підприємств. Він поставив завдання профільним керівникам регіонів вжити організаційних заходів та допомогти підприємствам в отриманні цих висновків.

«До 20 січня регіони мають надати повний перелік підприємств, яким необхідно скоригувати тарифи з урахуванням зниження ціни на природний газ», - сказав Олександр Вілкул.

Окремо Віце-прем’єр зазначив необхідність прискорення укладення договорів купівлі-продажу газу на 2014 рік між Нафтогазом та підприємствами, що надають послуги з теплопостачання.

Як повідомив Олександр Вілкул, у минулому році споживання газу на виробництво теплової енергії теплопостачальними підприємствами зменшено на 6%.

«У 2012 році було спожито майже 10,8 млрд кубічних метрів газу на виробництво теплової енергії теплопостачальними підприємствами. У 2013 році – 10,1 млрд кубічних метрів газу. Це майже на 6% менше», - сказав Віце-прем’єр. Він зазначив, що також потрібно врахувати, що за 2013 рік збільшився на 2,3% (на 11 млн кв м) житловий фонд в країні (за рахунок цього додатково використано 170 млн куб м газу). А також те, що цього року у зв’язку з різким похолоданням опалювальний сезон було розпочато на три тижні раніше. Це – ще 307 млн кубічних метрів газу.

«Таким чином, в порівнянних цифрах з 2012 роком, в минулому році споживання газу по суті скорочено не на 6%, а на 10%», - сказав Олександр Вілкул.

Зменшення газу досягнуто завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій, реконструкції та замінені котлів в 2881 котельних. В тому числі, переведено на альтернативні види палива 435 котелень. Проведено заміну близько 500 км теплових мереж. Також проводиться санація (утеплення) житлових будинків та об’єктів соціальної сфери.

Віце-прем'єр зазначив, що важливим елементом енергозбереження є встановлення на підприємствах теплоенергетики та будинках приладів обліку теплової енергії. Наразі оснащеність технологічними приладами обліку тепла підприємств теплокомуненерго складає 97,3% (це 6075 приладів обліку), а житлового фонду – 35% (це 35,4 тисяч будинків).


Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України