back

Сучасне обладнання для обстеження ВІЛ-інфікованих пацієнтів

26-12-2013 | 17:30

26 грудня в.о. заступника голови облдержадміністрації, голова обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Юрій Музика відвідав Комунальний заклад «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», де зустрівся з керівництвом центру та ознайомився із роботою нового комплекту обладнання для проточної цитометрії.

Під час спілкування головний лікар Микола Дейкун поінформував присутніх про досягнення у наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим, озвучив проблемні питання та поділився планами і перспективами на майбутнє.

Ознайомлюючись із роботою нового комплекту обладнання для проточної цитометрії, Юрій Музика, зокрема, зазначив, що боротьба із соціально небезпечними хворобами, насамперед, із ВІЛ-інфекцією/СНІДом, є пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку території, як на державному, так і на регіональному рівнях, питання протидії визначені як стратегічно важливі. Він подякував працівникам закладу за сумлінну працю у подоланні епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Нове обладнання область отримала за кошти державного бюджету на виконання заходів загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у рамках програми 10 Раунду, що фінансується Глобальним Фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Монтажні роботи з установки обладнання були завершені у жовтні 2013 року з того часу у лабораторії розпочато проведення самостійних досліджень з визначення СД4+Т-лімфоцитів методом проточної цитометрії (до встановлення обладнання дослідження проводилися у ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України»).

За 3 місяці роботи на проточному цитометрі було обстежено 1424 ВІЛ-інфікованих пацієнтів, проведено 5964 досліджень по 4 параметрах – СД45 (лейкоцити), СД3 (Т-лімфоцити), СД4 (Т-лімфоцити-хелпери), СД8 (Т-лімфоцити-цитотоксичні, супресори). Визначення кількості СД4 лімфоцитів-хелперів у ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дозволяє оцінити ступінь тяжкості захворювання, імуносупресії, встановити стадію ВІЛ-інфікції. СД4-лімфоцити являються індикатором ефективності антиретровірусної терапії.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
за повідомленням обласного СПІД-центру