back

Соціальна сфера підбила перші підсумки 2013 року

26-12-2013 | 18:00

26 грудня перший заступник голови облдержадміністрації Микола Стрілець взяв участь у селекторній нараді, яку провела Міністр соціальної політики України Наталія Королевська. На нараді підбили підсумки роботи установ і закладів соціальної сфери країни в 2013 році та окреслили основні завдання на 2014 рік.

Серед основних досягнень Мінсоцполітики за 2013 рік Наталія Королевська, зокрема, відзначила збереження та збільшення соціальних гарантій для найуразливіших верств населення, запровадження у повному обсязі Закону про зайнятість, кампанію з організації відпочинку та оздоровлення дітей, посилення соціального захисту ветеранів, запровадження нової моделі роботи фахівців соціальної роботи тощо.

Окреслюючи основні завдання, над якими працюватиме соціальна сфера у 2014 році Міністр соціальної політики назвала погашення боргів із заробітної платі та недопущення нових заборгованостей і забезпечення адресності, якості та безперешкодності соціальних послуг.

Під час селекторної наради регіони України мали можливість поділитися набутим позитивним досвідом роботи у соціальній сфері.

Щодо стану справ у соціальній сфері Чернігівщини, то слід зазначити, що станом на 25 грудня завершено фінансування виплат пенсій та грошової допомоги за грудень поточного року з урахуванням їх підвищень, на що використано коштів у сумі 530,7 млн грн.

На сьогодні в області відсутня заборгованість з виплат державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. На забезпечення цих виплат було спрямовано субвенції з державного бюджету на загальну суму 757,2 млн грн.

Також профінансовані у повному обсязі платежі соціальних фондів (тимчасової непрацездатності – понад 6 млн грн., вагітності та пологам – майже 1 млн 500 тис. грн.) та обласної служби зайнятості.

Продовжується робота на Чернігівщині і з погашення заборгованості із заробітної плати. Так, станом на 26 грудня завдяки вжитим заходам за підтримки Уряду області виділено додаткову дотацію на вирівнювання фінансового забезпечення місцевих бюджетів у сумі 95,6 млн грн. Це дало можливість погасити заборгованість з оплати праці працівникам бюджетної сфери за листопад та частково за І половину грудня 2013 року.

Виконала область і завдання Президента України щодо оздоровлення та відпочинку 70,5% дітей у 2013 році. Завдяки консолідації зусиль на обласному та районних рівнях оздоровчими та відпочинковими послугами було охоплено 72,7% дітей, що на 5,9% більше, ніж у минулому році.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації