back

Уряд працює, системи життєзабезпечення працюють – це питання професіоналізму, а не емоцій, - Вілкул

03-12-2013 | 17:16

Віце-прем’єр Олександр Вілкул провів Всеукраїнську селекторну нараду, на якій керівники міністерств та регіонів доповіли про вжиті заходи для стабільного функціонування систем життєзабезпечення.

«За інформацією Гідрометцентру у найближчі три доби очікується погіршення погодних умов – небезпечні пориви вітру 15-20м/с, зниження температури вночі до 9 морозу (в Карпатах та горах Криму до -13), а також мокрий сніг. Як у зв’язку з погіршенням погодних умов, так і у зв’язку зі складною організаційною ситуацією керівники регіонів мають посилити контроль за роботою відповідних служб і забезпечити безперебійну роботу всіх систем життєзабезпечення. Бути професіоналом – це означає виконувати свій обов’язок в будь-яких умовах. Упевнений, що це розуміють всі працівники комунальних та рятувальних служб», - поставив завдання Олександр Вілкул.

Вілкул, як Голова Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій зазначив, що у цих погодних умовах всі системи життєзабезпечення - служби ЖКГ, рятівники, енергетики, дорожнього господарства - повинні працювати безперебійно та злагоджено. «Ситуація перебуває під жорстким контролем Уряду. Світло, тепло та газ повинні бути в кожній квартирі, в кожному закладі та кожному соціальному об’єкті. У випадку аварій роботи мають проводитись оперативно, допомога надаватись своєчасно. Це особиста відповідальність керівників регіонів і мерів», - сказав Олександр Вілкул.

Нагадаємо, що з 2 грудня робота підприємств теплокомуненерго, водопостачання, газопостачання, електроенергетики, дорожнього господарства та Державної служби з надзвичайних ситуацій переведена на посилений режим з цілодобовою роботою, постійним чергуванням аварійних бригад та рятівників.

Як зазначив Олександр Вілкул, вночі з 2 на 3 грудня із-за несприятливих погодних умов в Києві були незначні пошкодження теплових мереж з відключенням двох шкіл, але вони вже підключені до опалення. А також через різки пориви вітру – циклон – 77 населених пунктів були знеструмлені в 8 регіонах (станом на 7 годину ранку). Це – Київська (35), Вінницька (16), Житомирська (6), Чернігівська (5), Дніпропетровська (4), Кіровоградська (4), Черкаська (4) та Сумська (3) області. Роботи тривають і завдяки вжитим заходам станом на 13:00 вже відновлено електропостачання у 52 населених пунктах. Наразі тривають ремонтні роботи в 25 населених пунктах.

«Якою б емоційною не була ситуація, комунальники та рятувальники не мають право припиняти роботу. А повинні показати себе справжніми професіоналами і забезпечувати функціонування систем життєдіяльності. Люди мають бути в теплі, безпеці та отримувати об’єктивну інформацію. Уряд працює, системи життєзабезпечення працюють – це питання професіоналізму, а не емоцій», - сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив: «У разі потреби Уряд надаватиме регіонам необхідну підтримку». Для координації дій в регіонах та збору оперативної інформації за завданням Віце-прем’єра в Мінрегіоні створено Центральний диспетчерський штаб.

Як доповів Олександру Вілкулу голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських для оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації у зимовий період приведено в готовність Міжвідомче угрупування сил у складі близько 40 тис чоловік та підготовлено понад 11,5 тис одиниць спецтехніки.

Віце-прем’єр зазначив, що рятувальні загони та служби правопорядку в зонах особливої уваги (гірські перевали, автошляхи, в’їзди до міст) мають діяти на випередження – своєчасно розміщувати спеціальну техніку та контролювати рух. Також необхідно заздалегідь інформувати населення щодо можливих загроз.

«Це стосується не тільки телебачення, преси та радіо. Більше 10 млн українців користуються соціальними мережами. Тому там також необхідно розміщувати матеріали», - сказав Вілкул.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник доповів віце-прем’єру, що за завданням Уряду для роботи в осінньо-зимовий період підготовлено 6,5 тис одиниць снігоприбиральної техніки (100% від плану). Для посипання тротуарів і доріг заготовлено більше мільйона тонн піщано-соляної суміші. Також на випадок надзвичайної ситуації Мінрегіоном складено базу щодо додаткового залучення 4,5 тисячі одиниць техніки у великих підприємств.

В 2013 році Уряд посилив контроль над підготовкою об’єктів житлового фонду, соціальної сфери та житлово-комунального господарства до опалювального сезону. Зокрема, вперше акти та паспорти готовності цих об’єктів підписували не тільки місцева влада, а й дві інспекції - Держенергонагляд і Державна інспекція з експлуатації електростанцій і мереж.

Цього року, у зв’язку з аномально холодним початком осені, опалювальний сезон було розпочато на 2 тижні раніше. Проте була проведена вся необхідна робота зі своєчасного підключення об’єктів до системи опалення.

Про готовність дорожніх служб до роботи взимку доповів Голова Державного агентства автомобільних доріг України Євген Прусенко. Зокрема, він зазначив, що для забезпечення безпечного проїзду автомобільними дорогами загального користування Укравтодором заготовлено 2 млн тон піску, технічної солі та соляних розчинів.

Також Укравтодором підготовлено 6,3 тисяч одиниць техніки та спеціального обладнання. До цієї техніки та обладнання входять: роторні снігоочисники, автогрейдери, солерозподільники, піскорозкидачі, бульдозери та інші.

На випадок екстремальних погодних умов приведені в готовність 4 мобільні загони загальною кількістю 64 одиниці техніки, які дислокуються у Київській, Харківській, Херсонській та Івано-Франківській областях.

«Складної ситуації в деяких містах в кінці минулої зими, пов’язаної з аномальними снігопадами можна було б уникнути, якби комунальна техніка виїхала своєчасно і було якісно організовано рух великовантажного транспорту. Цього року місцева влада має діяти на випередження. Регіональні та місцеві штаби мають чітко координувати роботу всіх служб», - сказав Олександр Вілкул.

В 2013 році за завданням Уряду для відстою великовантажного транспорту, в тому числі у випадку суттєвого погіршення погоди, навколо Києва та обласних центрів (Житомира, Львова, Івано-Франківська, Полтави та Хмельницького) побудовано 25 стоянок.

Під час селектору Олександр Вілкул поставив завдання забезпечити сталий рух залізничного та автомобільного транспорту. В першу чергу, це стосується пасажирських перевезень в населених пунктах та між ними.

Як повідомлялося раніше, протягом жовтня-листопада за завданням Олександра Вілкула в Києві та усіх регіонах були проведені спільні навчання Державної служби із надзвичайних ситуацій (ДСНС), Міноборони, МВС, Міненерговугілля, Мінінфраструктури та комунальних служб. Під час тренувань було відпрацьовано механізм взаємодії всіх відповідних служб, а також актуалізовані алгоритми взаємодії з ДАІ, автодорожніми службами та волонтерами.

У нараді також взяли участь керівництво Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Державної служби з надзвичайних ситуацій та керівники регіонів.

Прес-служба Віце-прем'єр-міністра