back

Якісна позашкільна освіта – пріоритет роботи влади

19-11-2013 | 15:22

На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко під час урочистого заходу «Твої таланти, Чернігівщина» з нагоди Дня позашкілля, що пройшов у Чернігівському обласному Палаці дітей та юнацтва.

Представити свої роботи з’їхалися близько 400 вихованців та педагогів позашкільних, загальноосвітніх, інтернатних та професійно-технічних навчальних закладів області.

Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко та голова обласної ради Анатолій Мельник оглянули виставки, ознайомилися з проведенням майстер-класів, а також взяли участь у церемонії нагородження вихованців та педагогів позашкільних навчальних закладів.

Вітаючи учасників свята, що проходить у знаковий рік, проголошений згідно з Указом Президента України Віктора Януковича Роком дитячої творчості, Володимир Хоменко наголосив, що керівництво нашої країни приділяє постійну увагу створенню умов для всебічного розвитку особистості кожної дитини.

«Як зазначив Глава держави, всебічна підтримка позашкільної освіти – це наша інвестиція у майбутнє, у тих, хто будуватиме, розвиватиме Україну упродовж наступних десятиріч.

Місцеві органи влади докладають чимало зусиль для розбудови позашкілля Чернігівщини, де кожній дитині відкриваються можливості для розкриття своїх здібностей і талантів», - підкреслив очільник області.

За два останні роки в області відкрито такі нові позашкільні заклади, як Чернігівська Мала академія наук та Остерська станція юних техніків. Для забезпечення рівного доступу усіх дітей до якісної позашкільної освіти збільшено кількість гуртків на базі сільських шкіл.

Цього року до навчання у позашкільних закладах залучено понад 43 тисячі вихованців – це майже половина від загальної кількості дітей шкільного віку.

Узагальнений показник охоплення позашкільною освітою дітей та учнівської молоді в області в 2013-2014 навчальному році становить біля 70%.

Володимир Хоменко також відзначив перемоги присутніх у всеукраїнських та міжнародних змаганнях, конкурсах, фестивалях.

На ІІІ Всеукраїнській виставці дитячої творчості «Країна юних майстрів» гідно представили область гуртківці обласної станції юних натуралістів, центру науково-технічної творчості. Успішно продемонстрував Президентові України свою трасову модель в дії Богдан Чучуй, призер Чемпіонату України.

Протягом спортивного сезону наші юні картингісти отримали 25 призових місць у змаганнях усіх рівнів; вихованці авіа-, ракето-, автотрасового моделізму – перші командні місця на всеукраїнських змаганнях та призові на міжнародних. Абсолютну перемогу на Всеукраїнському конкурсі здобули юні аматори комп’ютерної техніки.

Юннати Чернігівщини отримали нагороди в конкурсах дослідницьких робіт з природознавства та біології, флористики та ландшафтного дизайну.

Високі результати мають гуртківці Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій у конкурсах та змаганнях всеукраїнського рівня.

Обласним Палацом дітей та юнацтва започатковано щорічний фестиваль-конкурс обдарованої молоді «Поліський зорепад», у якому взяли участь близько трьох тисяч школярів області.

У минулому навчальному році гуртківці Малої академії у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт вибороли 20 дипломів.

Чернігівщина згуртувала шкільне інтелектуальне юнацтво України, Білорусії, Росії. На новий етап вийшла Міжнародна інтелектуальна гра «Віват, інтелект!», участь в якій сприяє зміцненню дружби між юними обдаруваннями трьох слов’янських народів.

Принагідно голова облдержадміністрації висловив подяку педагогам і вихователям за високий професіоналізм, самовіддану працю, щедрість душі та підтримку юних талантів.

«Маємо багато прикладів, коли творчий шлях наших відомих митців, учених, винахідників розпочинався з гуртків, студій, музичних і художніх шкіл, малих академій наук. Бажаю всім вам міцного здоров’я, творчої наснаги та впевненості у власних силах, прагнення збагачуватися знаннями і використовувати їх на благо українського народу», – зауважив керівник області.

Учасники та гості свята також переглянули святкову концертну програму за участю дитячих колективів.


Прес-служба облдержадміністрації