back

Звернення Президента України до Дня Конституції

26-06-2009 | 11:00

Дорогі співвітчизники!

Вітаю вас із великим святом – Днем Конституції.

Якщо хочемо жити гідним життям, мусимо усвідомити: Конституція – не сухий юридичний кодекс, яким опікуються правники та політики. Конституція – це особиста справа й інтерес кожного громадянина. Це спільний скарб і спільна відповідальність усього Українського народу.

Сьогодні всім зрозуміло: щоб навести лад у державі, убезпечитися від спроб узурпації влади, нам слід удосконалити Основний Закон України.

31 березня цього року я вніс на розгляд Верховної Ради проект оновленої Конституції. Головна його суть – у зміцненні прямих механізмів гарантування прав і свобод людини і громадянина, гарантуванні незалежного й ефективного суду, максимальному розширенні повноважень місцевого самоврядування. Його суть – у чіткому розподілі повноважень і балансі відповідальності в усьому владному механізмі, як у центрі, так і на місцях.

Я пропоную Конституцію свобод і порядку, національного духу, єдності й соборності. Я пропоную Конституцію, яка відкриває Україні шлях до Європейського Союзу.

Закликаю все суспільство до участі в публічному обговоренні проекту Основного Закону. Маємо зробити його не «під когось», а для нас самих, для нинішнього і прийдешніх поколінь українців.

Переконаний, що свою думку стосовно Конституції Український народ повинен сказати ще до наступних виборів. Конституція — це ми. Я хочу, щоб ми були вільними і вільною та вічною була наша держава.

Віктор Ющенко