back

На українсько-білоруському державному кордоні відкрито перший прикордонний знак

13-11-2013 | 11:30

13 листопада на українсько-білоруському державному кордоні у пункті пропуску «Сеньківка» Городнянського району відкрито перший прикордонний знак.

Встановлення знаку та початок демаркаційних робіт на державному кордоні стали результатом безпосередніх домовленостей Президентів України та Республіки Білорусь.

Завершення договірно-правового оформлення державного кордону України створить умови для подальшого прогресу у діалозі Україна-ЄС про лібералізацію візового режиму, а також більш ефективної міжрегіональної та прикордонної взаємодії з країнами-сусідами.

В офіційній церемонії відкриття взяли участь Міністр закордонних справ України Леонід Кожара, Міністр закордонних справ Республіки Білорусь Володимир Макей, Голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин, голова Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь Леонід Мальцев, голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник, перший заступник голови облдержадміністрації,член делегації України у Спільній українсько-білоруській демаркаційній комісії Микола Стрілець, глави демаркаційних делегацій двох країн.

Встановлений кордон ще більше зміцнить дружні стосунки між двома державами, зазначив, відкриваючи прикордонний знак Міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

"Наше спільне завдання – успішне завершення демаркаційного процесу. Демаркація стане стимулом до поглиблення взаємодії українських і білоруських прикордонних і митних служб. Це дозволить удосконалити порядок перетину державного кордону, зміцнити режим його безпеки. Враховуючи природні особливості території, через які проходить кордон України і Білорусі, а також його протяжність, ми чудово розуміємо, що попереду важка праця".

Загальна протяжність українсько-білоруського кордону становить 1100 кілометрів, з яких близько двохсот кілометрів – це кордон між Чернігівською та Гомельською областями. Щоб повністю завершити демаркаційний процес між Україною і Білорусією знадобиться близько тисячі прикордонних знаків і сім-вісім років кропіткої роботи, зазначив Міністр закордонних справ Республіки Білорусь Володимир Макей.

"Міжнародне правове оформлення кордонів – це важливий елемент становлення будь-якої держави. Нам випала унікальна історична можливість – визначити і позначити детальні межі українських і білоруських земель. Ми повинні виконати масштабний об’єм роботи,оскільки процес демаркації буде проводитися на складній болотній місцевості", зауважив Володимир Макей.

Після урочистого перерізання стрічки з нагоди відкриття першого прикордонного знаку у його фундамент було закладено капсулу з пам’ятною запискою.


Прес-служба облдержадміністрації