back

199-й окремий гвардійський далекорозвідувальний Брестський авіаційний полк відсвяткував 70-річчя

01-11-2013 | 11:34

1 листопада у Ніжинському районі відбулися урочистості з нагоди 70-річчя від дня створення 199-го окремого гвардійського далекорозвідувального Брестського авіаційного полку.

Особовий склад Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій та ветеранів військової частини привітали Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських та голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Михайло Болотських, перш за все, подякував ветеранам, які своєю мужністю та героїзмом творили славну історію полку.

«Наші ветерани зробили все можливе для того, щоб ми зараз будували та розвивали нашу незалежну українську державу. Ми повинні бути достойні пам’яті попередніх поколінь, демонструючи у сьогоднішній нашій діяльності професіоналізм, порядність, повагу до праці рятівника. Авіаційна складова Державної служби України з надзвичайних ситуацій виконує відповідальне завдання у загальному масштабі загальної готовності до ліквідації надзвичайних ситуацій. І авіатори загону виконують його професійно та якісно», - підкреслив Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Історія полку започаткована у листопаді переломного в ході Великої Вітчизняної війни 1943 року.

Бойові дії полку проходили на території України, Білорусії, Польщі, Угорщини, Чехословаччини, Югославії, Німеччини. Воїни-авіатори брали участь у бомбардуванні Берліну в переможному 45-му році.

У 113 авіаційному полку дальньої дії проходили службу 2 двічі Герої та 4 Герої Радянського Союзу.

Нову сторінку своєї історії 199-й окремий гвардійський далеко-розвідувальний авіаційний Брестський полк розпочав у 1962 році – після перебазування на Ніжинський аеродром, що на Чернігівщині.

На даний час у складі Спеціального авіазагону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Держслужби України з надзвичайних ситуацій, який дислокується на аеродромі Ніжин, проходить службу близько 700 осіб рядового і командного складу та працівників.

«Окрім службового чергування щодо забезпечення польотів, екіпажі авіазагону виконують польоти на моніторинг паводкової ситуації та обстановки в лісових масивах у пожежо-небезпечний період, що має важливе значення для населення нашої області.

«Найголовніше для держави – це безпека громадян. Ми повинні вміти оперативно реагувати на надзвичайні ситуації, адже людські життя – найцінніший скарб», – наголосив Президент України Віктор Янукович у виступі під час тактико-спеціальних навчань у червні цього року.

Наразі в Україні триває процес удосконалення служби цивільного захисту, метою якого є концентрація матеріально-технічної бази, необхідної для функціонування системи ДСНС України.

Упевнений, що воїни-авіатори наслідуючи славні традиції старших поколінь, вірно служитимуть інтересам України та її громадян», - підкреслив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, вітаючи учасників урочистостей.

Очільник області також висловив глибоку вдячність ветеранам військової частини, зазначивши, що сьогоднішнє свято є символом нерозривного зв’язку поколінь і спадкоємності військових традицій.

Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських та голова облдержадміністрації Володимир Хоменко вручили відзнаки та подарунки, взяли участь у відкритті пам’ятної Стели та Музею бойової слави полку.


Прес-служба облдержадміністрації