back

Обласна влада і надалі робитиме все для поліпшення медичного обслуговування ветеранів Великої Вітчизняної війни

30-10-2013 | 08:15

Питання соціального захисту ветеранів війни, забезпечення медичного обслуговування, належного рівня їх життя перебуває на постійному контролі Президента України Віктора Януковича. Глава держави неодноразово звертав увагу органів влади та громадськості на те, що обов'язком кожного є турбота про ветеранів, які своїм життям і здоров'ям вибороли нам мир. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика 29 жовтня під час відвідування обласного госпіталю для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни.

За його словами, в області проводиться постійна робота, спрямована на забезпечення розв'язання соціальних, медичних, матеріальних, житлових та інших питань ветеранів.

За останні роки реалізовано низку заходів, направлених на поліпшення медичного забезпечення для ветеранів війни. Про це свідчить те, що майже 2 тисячі ветеранів з усієї області щорічно лікується в госпіталі для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни. Заклад має 2 відділення – реабілітаційне терапевтичне та реабілітаційне неврологічне, стоматологічний кабінет, ендоскопічний кабінет та кабінет ультразвукової і функціональної діагностики.

З моменту відкриття, в ньому було проліковано понад 22 тисячі ветеранів війни області і 57% із них – це інваліди війни. Госпіталь у повному обсязі фінансується з обласного бюджету. Медикаментозне забезпечення та 5-ти разове дієтичне харчування здійснюється безкоштовно.

Спілкуючись з пацієнтами закладу, Юрій Музика зауважив, що з боку обласної влади і надалі робитиметься все необхідне для покращення медичного, соціального та побутового обслуговування ветеранів.

Обговорюючи питання поліпшення медичного захисту ветеранів ВВ війни під час наради з керівництвом госпіталю, Юрій Музика зазначив, що медична допомога цій групі населення надається у всіх лікувально-профілактичних закладах області.

За 9 місяців 2013 року медичними оглядами охоплено 95,3% ветеранів війни.

У рамках виконання загальнодержавних заходів щодо поліпшення життєзабезпечення ветеранів війни, у поточному році ветеранам війни за рахунок бюджету було видано 89 слухових апаратів, 4 кардіостимулятори.

У місцевих бюджетах районних та міських рад щорічно передбачаються кошти на безкоштовне амбулаторне лікування та зубопротезування ветеранів війни. Так, у поточному році на безкоштовне амбулаторне лікування ветеранів війни заплановано 958,9 тис. грн. що на 24,2% більше, ніж було витрачено за 2012 рік.

На безоплатне зубопротезування передбачається 1млн. 94 тис. грн. Кожного року, за його словами, ці витрати збільшуються і використовуються у повному обсязі.

Ветерани війни Чернігівщини мають можливість лікуватись в Українському державному медико-соціальному центрі для ветеранів війни, який розташований у Київській області, Переяслав-Хмельницькому районі, селі Циблі. Щомісяця область отримує 27 направлень у цей заклад.

Підсумовуючи, Юрій Музика підкреслив, що на сьогоднішній день перед системою охорони здоров’я стоять ряд питань, без вирішення яких покращення медичної допомоги ветеранам війни є проблематичним, серед яких, збільшення норм грошових витрат на харчування та медикаменти в лікувально-профілактичних закладах для ветеранів війни; збільшення кількості спеціалізованих ліжок для ветеранів війни в області та збільшення видатків з місцевих бюджетів на зубопротезування та медикаментозне пільгове забезпечення.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації