back

У Чернігові відбувся День Асоціації платників податків України

25-10-2013 | 17:40

25 жовтня на Чернігівщині відбувся День Асоціації платників податків України, в рамках якого було проведено громадське обговорення у форматі засідання «круглого столу» на тему: «Громадський контроль використання бюджетних коштів».

У заході взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, в.о. заступника голови обласної державної адміністрації Юрій Музика, президент Асоціації платників податків України Валентина Арбузова, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів Валентин Запорощук, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів Надія Міклухо-Маклай, представники установ, підприємств та організацій.

Валентина Арбузова, звертаючись до учасників заходу, зокрема, зазначила що громадське обговорення, яке проводить Асоціація платників податків, допоможе сформувати ефективну систему моніторингу використання бюджетних коштів на різних умовах, а також попередження їх нецільового використання.

Валентин Мельничук у своєму виступі акцентував увагу на співпраці обласної ради з громадськістю щодо раціонального використання бюджетних коштів.

Він, зокрема, зазначив, що в обласній раді працює постійна комісія з питань бюджету та фінансів, яка виходячи з покладених на неї повноважень, займає активну позицію у процесах формування та виконання як обласного, так і зведеного бюджету області.

Пріоритетом в роботі обласної ради є зміцнення зв'язків та взаємодії між органами місцевого самоврядування всіх рівнів. Цьому сприяє діяльність обласної Асоціації «Ради Чернігівщини» та Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

На засіданнях цих дорадчих органів порушуються актуальні питання, які потребують вирішення на законодавчому рівні.

За словами Валентина Мельничука, в значній мірі продуктивності депутатської роботи і поінформованості населення в області сприяє «Єдиний день депутата», який проходить разом з єдиним днем інформування органами виконавчої влади трудових колективів і населення. Депутати інформують виборців про використання бюджетних коштів та акумулюють доручення громадян і установ області щодо питань раціонального розподілу фінансових ресурсів на місцях.

Завершуючи свій виступ Валентин Мельничук підкреслив, що без тісної співпраці громадськості і влади щодо вироблення єдиної політики формування та контролю за використанням місцевих бюджетів, вести мову про європейські перспективи України не є можливим.

Валентин Запорощук розповів про моделі та механізми громадського контролю використання бюджетних коштів. Надія Міклухо-Маклай поінформувала присутніх про громадський контроль бюджетних коштів як засіб захисту прав громадян.

Підсумовуючи роботу «круглого столу», Валентина Арбузова запевнила, що всі пропозиції будуть враховані та розглядатимуться на підсумковій грудневій конференції Асоціації платників поподатків України.

За повідомленням відділу інформаційного
забезпечення та зв’язків з громадськістю
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради