back

У Чернігові відкрилась VI Міжнародна конференція ICEVI Східноєвропейських країн з питань надання освіти та соціалізації в суспільстві дітей з вадами зору

11-10-2013 | 14:12

11 жовтня в Чернігові розпочала роботу VI Міжнародна конференція ICEVI Східноєвропейських країн на тему: «Повна участь у суспільстві: все починається з раннього втручання та амбулаторної освітньої підтримки». У заході взяли участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, представники Міжнародної організації ІСЕVI, фахівці Міністерства освіти і науки України, науковці Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України, Інституту корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, педагогічні колективи Чернігівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів і Слов’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для сліпих та слабозорих дітей І-ІІІ ступенів № 23, громадської батьківської організації «Голос батьків».

Метою проведення такого форуму є суттєве оновлення системи спеціальної освіти, її форм і змісту, впровадження нових педагогічних підходів та інноваційних технологій.

«Чернігівщина ХХІ століття – це нова якість освіти. Метою реформування освітньої галузі області є надання якісних освітніх послуг. Робота у цій сфері направлена на підвищення рівня життя людей та виконання Нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича «Діти – майбутнє України», запровадження нових державних стандартів дошкільної, початкової та базової загальної середньої освіти, Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», - наголосив Юрій Музика під час відкриття конференції.

За його словами, Чернігівщина стала однією з перших областей України, яка взяла участь у міжнародних проектах Матра «Джус» (2001-2003 роки) та «Привіт» (2005-2008 роки), спрямованих на покращення якості життя глухих дітей.

З жовтня 2010 року на базі Чернігівської спеціальної школи-інтернату впроваджувався нідерландсько-український проект «На Сонці», мета якого – розробка та реалізація індивідуальних, орієнтованих на дитину навчальних планів, сприяння ранньому втручанню та соціалізації дітей у суспільство.

Від імені голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка та від себе особисто Юрій Музика побажав всім учасникам Міжнародної конференції творчих успіхів, задоволення від роботи та спілкування, гарних вражень від перебування на древній Чернігівській землі.

Протягом двох днів під час секційних засідань, семінарів та презентацій учасники конференції з різних країн зможуть обмінятися досвідом, знаннями та виробити спільні шляхи і підходи для покращення життя дітей з вадами зору.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації