back

Новгород-Сіверщина відзначила 980-у річницю з дня заснування Спасо-Преображенського монастиря

05-10-2013 | 09:25

3 жовтня Новгород-Сіверська земля відзначила 980-у річницю з дня заснування чоловічого монастиря. З цієї нагоди м. Новгород-Сіверський відвідали другий Президент України Леонід Кучма, в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та духовенство з інших областей України.

У Спасо-Преображенському монастирі відбулося святкове богослужіння, яке очолив Архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій.

Слід зазначити, що цю святу обитель відновлено завдяки Леоніду Кучмі. Сьогодні Спасо-Преображенський монастир відвідує більше 40 тис. людей протягом року. Це те місце на мапі батьківщини, де, побувавши один раз, назавжди залишаєш частину свого серця, куди хочеться повертатися знову і знову.

«Якщо не пам'ятаємо, звідкіля ми, то не варті того, щоб називатися такими, які заслуговують на це. А те, що цей монастир пов'язаний з історією українською, нашою, то це зрозуміло всім. А тим паче, коли 980-річчя, а тільки святкували 1025-річчя Хрещення Русі, так це подвійне має бути свято. На великий жаль сумно. Це свято повинне бути на державному рівні. Ми забуваємо часто про святині наші, тому для мене це подвійне свято, історія, те, що я у певній мірі причетний, щоб цю історію повернути людям», – наголосив Леонід Кучма.

У ході візиту він також відвідав своє рідне село Чайкине, поспілкувався з земляками та помолився за упокій душ померлих в Чайкинському храмі.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації