back

Забезпечення комплексу осінньо-польових робіт – головне завдання влади та аграріїв області

04-10-2013 | 15:48

4 жовтня голова Чернігівської обласної адміністрації Володимир Хоменко взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді, яку за дорученням Прем’єр-міністра України провів Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк. На селекторі розглянули питання проведення осінньо-польових робіт та ситуацію на продовольчому ринку країни.

За інформацією міністерства аграрної політики в цілому по Україні вже зібрано понад 71% врожаю. Намолочено понад 35 млн тонн зерна, із них 22 млн тонн – пшениці, 665 тис. тонн жита.

З наступного тижня, за прогнозами синоптиків, встановляться сприятливі для збирання погодні умови. Тому регіонам було наголошено використати кожен погожій день та завершити збирання врожаю.

Проводяться також роботи по посіву озимини. Наразі в країні завершено посів на 42% площ від прогнозу.

У зв’язку з несприятливими погодними умовами і неможливістю проведення збиральних робіт виникла загроза ажіотажного зростання цін на овочі. Середні ціни на овочі в 9 областях країни значно зросли, а найвищі на сьогодні є у м. Києві.

Під час селекторної наради Микола Присяжнюк поставив завдання регіонам щодо прискорення прибирання врожаю, недопущення зменшення посівних площ озимих культур, формування регіональних запасів, активізації ярмаркових заходів та втілення соціальних проектів на селі тощо.

Розглядаючи ситуацію в кожному з регіонів окремо, міністр аграрної політики звернув увагу керівництва області на зменшення індексу виробництва харчової продукції на 15%, поголів’я корів на 2% та прискорення збирання і закладки у сховища овочів.

По завершенню селекторної наради Володимир Хоменко окреслив головні завдання, що на сьогодні стоять перед аграріями області та наголосив, що головне це забезпечення комплексу осінньо-польових робіт і максимальна допомога сільгоспвиробникам.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації