back

Пілотний проект «Фінансування і управління у системі охорони здоров’я» реалізуватиметься на Чернігівщині

01-10-2013 | 14:00

Боротьба з ВІЛ-інфекцією/СНІДом є надзвичайно актуальною медико-соціальною проблемою, яка визначена пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку області, питання протидії епідемії визначені як стратегічно важливі. До роботи у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу залучено широке коло партнерів – органи влади, урядові заклади та установи, громадські організації. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика 1 жовтня під час зустрічі з головою Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Тетяною Александріною та уповноваженим представником організації Abt Associates Inc Питером Коулі.

Було обговорено питання реалізації в Чернігівській області пілотного проекту «Фінансування і управління у системі охорони здоров’я/HFG». Даний проект започатковано Агентством США з міжнародного розвитку з метою збільшення користування пріоритетними послугами охорони здоров’я. Долучилась до нього й Україна за рахунок впровадження дворічного проекту HFG у Чернігівській області.

Юрій Музика поінформував гостей про стан боротьби та заходи, які впроваджуються в області з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу. За його словами, наразі епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу на Чернігівщині має деякі ознаки стабілізації: гальмування темпів приросту захворюваності населення, зменшення рівня інфікування осіб молодого віку та рівня передачі ВІЛ від матері до дитини.

Актуальність реалізації проекту саме на теренах Чернігівщини підкреслювали голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Тетяна Александріна та уповноважений представник організації Abt Associates Inc Питер Коулі.

Реалізація ж проекту «Фінансування і управління у системі охорони здоров'я» на Чернігівщині дозволить широко використовувати первинну ланку у виявленні та забезпеченні базового лікування ВІЛ/СНІДу. У проекті буде застосовуватися децентралізований підхід до тестування – здійснюватиметься у Центрах первинної медико-санітарної допомоги швидкими тестами. Значне місце у проекті відводиться навчанню кадрів первинної ланки, яке буде проведено за рахунок проекту.

Результатом же сьогоднішньої зустрічі стало підписання Меморандуму про взаємодію між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Державної службою України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань та організацією Abt Associates Inc.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації