back

З нагоди 70-річчя визволення м. Чернігова від фашистських загарбників

21-09-2013 | 12:00

21 вересня 1943 року внаслідок успішного розгортання Чернігівсько-Прип’ятської наступальної операції радянських військ Центрального фронту під командуванням генерала армії Костянтина Рокосовського місто Чернігів було звільнено від фашистських загарбників.

Сьогодні з нагоди свята голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова народні депутати України Владислав Атрошенко та Михайло Чечетов, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники установ, підприємств, громадських організацій міста та області поклали вінки і квіти до братської могили у сквері ім. М.М. Попудренка.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять воїнів, що полягли в боях за свободу та незалежність нашої Вітчизни.

На святкування 70-річчя визволення міста Чернігова від фашистських загарбників прибули делегації міст-побратимів Митіщ, Брянська, Ростова, Пскова (Російської Федерації), Гомеля (Республіки Білорусь), Тарнобжега (Польща), Огре (Латвія); міст Суми, Полтави, Славутича, Ніжина, Прилук; Чернігівського земляцтва у місті Києві; Чернігівського земляцтва у місті Москві.

Сьогодні ж Чернігів прийняв естафету пам’яті «Перемога в кожному із нас», яка проходить по всій Україні і присвячена 70-річчю визволення нашої держави від фашистських загарбників.

Право взяти священну, политу кров’ю захисників та визволителів міста Чернігова, землю було надано члену делегації міста Чернігова, яка приймала естафету у місті Донецьку, старшому лейтенанту 8-го навчального Чернігівського центру Державної спеціальної служби транспорту Ігорю Василюку.

Під час урочистого мітингу голова облдержадміністрації Володимир Хоменко оголосив привітання Президента України Віктора Януковича з нагоди 70-річчя визволення міста Чернігова і області від фашистських загарбників.

Очільник області також привітав зі святом жителів та гостей міста.

«Ця дата є водночас і світлою, і скорботною. Світлою, тому що завдяки героям-визволителям чернігівці мають щастя вільно жити у рідному місті. Скорботною, тому що перемогу над ворогом було здобуто надзвичайно дорогою ціною – у тисячі й тисячі людських життів. І наша вдячна пам’ять про них непідвладна часові.

Ми завжди пам’ятатимемо трагічні й героїчні сторінки літопису нашого краю», - наголосив Володимир Хоменко.

За два роки окупації Чернігівщини загинуло майже 130 тисяч мирних жителів, більше 40 тисяч вивезено в фашистську неволю.

Жорстокі випробування випали на долю обласного центру. За даними історичних досліджень Чернігів потрапив до числа міст, що найбільш постраждали внаслідок війни. Були знищені десятки неповторних пам’яток історії та архітектури, школи, лікарні, підприємства.

«Героїзм і звитяга воїнів, проявлені при визволенні Чернігова та області, вражають й донині.

Тисячі відомих і безіменних героїв навіки залишилися в нашій святій землі. Сотні пам’ятників і обелісків височіють у містах і селах області як символ народної пам’яті. Ми приходимо до них з почуттям безмежної вдячності за мир і волю. Вшановуємо пам’ять загиблих. Доземно вклоняємося живим», - зазначив голова облдержадміністрації.

Він підкреслив: одним із пріоритетів політики Президента України є поліпшення соціального захисту ветеранів.

«Шануючи ваші заслуги, Глава держави вимагає від органів влади всіх рівнів докласти максимум зусиль до розв’язання проблем ветеранів. І ми намагаємось робити все, щоб ваші сиві літа були спокійними і благополучними», - відзначив керівник області.

Привітання голови Верховної Ради України Володимира Рибака оголосив голова обласної ради Анатолій Мельник.

Присутніх зі святом привітав Чернігівський міський голова Олександр Соколов.


Прес-служба облдержадміністрації