back

У Чернігові відбулося засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

20-09-2013 | 12:58

Сьогодні, 20 вересня, в області з робочою поїздкою перебувала Міністр юстиції України Олена Лукаш.

У рамках візиту Олена Лукаш взяла участь у виїзному розширеному засіданні Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Учасники засідання розглянути та обговорили питання діяльності органів внутрішніх справ України щодо підвищення рівня обізнаності з питань реалізації прав учасників процесу у кримінальному провадженні за кримінальним процесуальним кодексом України та стану правоосвітньої діяльності в установах виконання покарань.

З вітальним словом до учасників Всеукраїнської міжвідомчої ради звернулися голова облдержадміністрації Володимир Хоменко і голова обласної ради Анатолій Мельник.

Звертаючись до присутніх, Володимир Хоменко, насамперед, висловив вдячність за високу довіру, виявлену Чернігівщині, котра була обрана для проведення такого поважного форуму.

«В умовах розбудови суверенної, демократичної, соціальної, правової держави організація правової підготовки населення залишається важливою складовою державної політики в сфері утвердження і забезпечення прав і свобод людини», - наголосив очільник області.

Особливо важливого значення, за його словами, набуває тема підвищення рівня правової освіти, коли йдеться, насамперед, про учнівську та студентську молодь.

«Як зазначив Президент України Віктор Федорович Янукович, виступаючи на Всеукраїнському форумі молоді, саме освіта дозволяє молоді реалізовувати свій творчий потенціал, втілювати в життя прогресивні ідеї. У тому числі, і підвищення рівня правової освіти молоді відіграє важливу роль в її соціалізації, прищепленні таких цінностей, як суспільна відповідальність, посиленні комунікативних навичок молодого покоління», - підкреслив Володимир Хоменко.

Керівник області також зазначив, що на рівні області така допомога надається як органами виконавчої влади, так і органами місцевого самоврядування – через мережу громадських приймалень, консультативних пунктів, шляхом проведення телефонних «гарячих ліній», семінарів, засідань «круглих столів», зустрічей з населенням тощо.

Активну участь в організації і здійсненні таких заходів беруть навчальні установи, громадські об’єднання, заклади культури та засоби масової інформації.

Особливою увагою охоплені неповнолітні, які перебувають у Чернігівському слідчому ізоляторі. Спеціально для таких категорій осіб роз’яснюються права, гарантовані міжнародним та національним законодавством.

Проведення різних правоосвітніх заходів у місцях позбавлення волі сприяє формуванню у засуджених та ув’язнених правової культури, виробленню вміння користуватися правовими нормами, що у майбутньому забезпечить їм правову захищеність.

Володимир Хоменко виразив сподівання, що розгляд на сьогоднішньому засіданні таких важливих питань представниками центральних та місцевих органів влади, правоохоронних структур надасть новий поштовх у розвитку системи правової освіти населення, дасть можливість напрацювати практичні рекомендації щодо підвищення її рівня.

За підсумками наради були прийняті відповідні рекомендації.


В рамках робочої поїздки Міністр юстиції України Олена Лукаш також відвідала Чернігівську виправну колонію №44.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації