back

Відбулася чотирнадцята сесія обласної ради шостого скликання

18-09-2013 | 15:00

18 вересня відбулася чотирнадцята сесія обласної ради шостого скликання, і першим питанням у порядку денному пленарного засідання був звіт голови обласної ради Анатолія Мельника.

Основним пріоритетом діяльності обласного представницького органу за звітний період з вересня 2012 по вересень 2013 року, як наголосив виступаючий, було підвищення рівня добробуту громадян та ефективний соціально-економічний розвиток регіону. З цією метою головна увага приділялася розробці і контролю виконання галузевих програм розвитку області та наповненню обласного і місцевих бюджетів.

Керівник зазначив, що упродовж звітного періоду відбулося 5 сесій обласної ради, на яких ухвалено 237 рішень, в тому числі - 17 обласних і регіональних галузевих програм. Зокрема, ефективно діяла Програма економічного і соціального розвитку області, в якій визначені шляхи збалансованого розвитку галузей господарського комплексу та вирішення нагальних соціальних проблем регіону.

Завдяки реалізації Програми інвестиційного розвитку Чернігівської області до 2015 року, в першому півріччі в економіку області було залучено близько 1,1 млрд. грн. інвестицій.

На реалізацію Програми забезпечення загальноосвітніх закладів області ліцензійними електронними засобами навчального призначення та мультимедійним обладнанням було виділено понад 300 тис. грн., придбано і передано в 121 школу області по комплекту електронних підручників.

Продовжує діяти і Програма індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2012-2015 роки. За звітний період з бюджетів усіх рівнів на її реалізацію залучено 6,6 млн. грн. 20 селянських родин отримали понад 1 млн. грн. на розвиток особистих селянських господарств та придбали 28 одиниць сільськогосподарської техніки.

В поточному скликанні була прийнята Програма впровадження комплексу заходів щодо збереження та відновлення меморіальних пам’яток періоду Великої Вітчизняної війни, на фінансування якої з обласного бюджету виділено 1,5 млн. грн.

Згідно з Програмою розвитку місцевого самоврядування Чернігівської області, для вирішення депутатами обласної ради проблемних питань територіальних громад були виділені кошти в сумі 2 млн. грн.

Ефективною стала практика проведення в районах Дня обласної ради. У звітному періоді безпосередню практичну допомогу отримали десятки місцевих рад Сосницького, Чернігівського та Ічнянського районів.

Виступаючий підкреслив, що протягом року відбулося п’ять засідань президії обласної ради, проведено майже 60 робочих засідань постійних комісій, на яких розглянуто більше 200 різноманітних питань.

На завершення свого виступу Анатолій Мельник, наголосив, що діяльність обласної ради і в подальшому буде спрямована на ефективне розв’язання нагальних проблем нашої області.

Після обговорення звітної доповіді голови обласної ради, депутати прийняли рішення взяти звіт до відома.

Наступним народні обранці затвердили звіт про виконання обласного бюджету за I півріччя 2013 року:

- по доходах у сумі 1027625,9 тис. грн., у тому числі по доходах загального фонду обласного бюджету у сумі 988458,4 тис. грн.;

- по видатках у сумі 1032265,2 тис. грн., у тому числі по видатках загального фонду обласного бюджету у сумі 994102,5 тис. грн.

Також було прийнято Програму «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ фаза» Чернігівської області на 2013-2014 роки, яка передбачає спільне визначення місцевими громадами, органами місцевої виконавчої влади та самоврядування пріоритетів та заходів для забезпечення сталого розвитку своїх територій, реалізація яких здійснюватиметься на умовах співфінансування.

Черговим рішенням обласної ради депутати присвоїли звання «Почесний громадянин Чернігівської області» Віталію Масолу – земляку, який в минулому працював заступником і головою Ради Міністрів УРСР, Прем’єр-міністром України, обирався депутатом Верховної Ради України декількох скликань.

Обласна рада ухвалила Звернення до Верховної Ради України щодо плати за приєднання до електричних мереж суб’єктів господарювання і фізичних осіб та Звернення до Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо зарахування державного мита за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень до бюджетів місцевого самоврядування. А також вирішила направити ці звернення до всіх обласних рад з розрахунком на їх підтримку.


Відділ інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради