back

Популяризація здорового способу життя та оновлення спортивної інфраструктури – одне з визначальних завдань обласної влади

10-09-2013 | 10:47

Традиційно у другу суботу вересня в Україні відзначається День фізичної культури та спорту – свято працівників фізичної культури і спорту, спортсменів і ветеранів спорту, всіх прихильників здорового способу життя.

З нагоди свята з представниками фізкультурно-спортивної сфери області зустрілися голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко та голова обласної ради Анатолій Мельник.

«Розвиток спорту, утвердження здорового способу життя та будівництво спортивної інфраструктури є одним із пріоритетів державної політики в Україні. «Нашою метою в цій сфері є покращення здоров’я громадян, формування здорового способу життя та зміцнення міжнародного іміджу держави», – наголосив Президент України Віктор Янукович, виступаючи на ІІІ Спортивному конгресі України», - зазначив голова облдержадміністрації.

За його словами, значна увага створенню умов для збереження здоров’я підростаючого покоління приділяється у нових соціальних ініціативах Глави держави «Діти – майбутнє України».

Зокрема, реалізація в області ініціатив щодо модернізації дитячих спортивних майданчиків сприятиме активному залученню дітей до занять фізичною культурою і спортом, популяризації здорового способу життя.

Всього в навчальних закладах області функціонує близько 1200 спортивних майданчиків. До 1 вересня проведено їх поточні ремонти.

На сьогодні відпрацьовано питання встановлення в районах і містах області понад 220 нових майданчиків (170 дитячих та 54 спортивних). Дано доручення розробити регіональну програму щодо будівництва спортивних майданчиків із штучним покриттям в усіх опорних загальноосвітніх школах області.

За сприяння обласної державної адміністрації Чернігівський державний технологічний університет у цьому році отримав сучасне спортивне обладнання та інвентар для облаштування „спортивного містечка”, що значно розширить можливості залучення до масового спорту студентської молоді.

Очільник області повідомив, що з метою забезпечення підготовки на більш високому рівні наших провідних спортсменів у місті Чернігові планується будівництво комплексного спортивного центру зі стрілковим тиром та залом для ігрових видів спорту. Наразі розробляється проектно-кошторисна документація. Ця крита спортивна споруда з трибунами для глядачів відповідатиме міжнародним стандартам і дасть можливість тренуватися протягом усього року.

Із квітня 2013 року на базі спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з лижного спорту розпочав роботу Державний центр олімпійської підготовки з біатлону, де підвищують майстерність кращі спортсмени України, які є потенційними кандидатами до складу національної збірної. У Центрі працюють досвідчені тренери-фахівці області. Всього ж в області функціонує 54 дитячо-юнацькі спортивні школи, з яких 18 – вищої та першої категорії. У цих закладах займається понад 16 тисяч учнів, працює більше 400 тренерів.

«Спортсмени Чернігівщини гідно представляють нашу державу на престижних спортивних аренах, демонструючи високий рівень підготовки.

Предметом особливої гордості для всіх нас є тріумфальні виступи наших провідних атлетів, які завдяки видатним спортивним здобуткам приносять нашій Вітчизні визнання в усьому світі. Серед них Олена Костевич, Дмитро Митрофанов, Андрій Дериземля, Сергій Семенов, Луїза Гайнутдінова, Денис Бистревський, Ігор Рептух, Роберт Тремба, інші видатні майстри спорту», - наголосив Володимир Хоменко.

Всього з початку року спортсменами області на офіційних міжнародних змаганнях серед дорослих, юніорів і юнаків у 13 видах спорту завойовано 70 медалей, з яких 31 золота.

Підготовлено 12 майстрів спорту України та 4 майстри спорту міжнародного класу, чотирьом тренерам присвоєно звання «Заслужений майстер спорту України».

До складу збірних команд України, кандидатів і резерву входять 186 представників Чернігівщини з 36 видів спорту. Володимир Хоменко побажав спортсменам, тренерам, працівникам організацій та установ фізичної культури і спорту, які з честю продовжують славетні традиції області щодо виховання фізично загартованого та здорового молодого покоління, спортивних та життєвих перемог, плідної праці та нових здобутків у розвитку фізкультурно-спортивного руху на Чернігівщині та вручив відзнаки обласної державної адміністрації.

Зі святом присутніх привітав та вручив відзнаки голова обласної ради Анатолій Мельник.


Прес-служба облдержадміністрації